Reakcia na: JJ #24891:
No s tym kruhacom to bude este velmi zaujimave....nepoznam ake su tam pravidla adt. ale zda sa mi to velmi smiesne ako to zase natahuju.... Taka stavba ako europa bola otvorena aj bez kolaudacneho rozhodnutia tak sa pytam co je toto za system?? dvojkou sa asi tak rychlo nepreveziem dufam ze aspon tou trojkou co najskor ? o kartach netreba ale zislo by sa aspon o dakom spusteni ved kolko ludi nema ani sajnu ze daka licencia sa vydala.......
drzim palce a cakam....
Bystrican.
http://www.vucbb.sk/ganet/vuc/bb/portal.nsf/wnovinky/a88eb5129c9d9551c1257384003eecaf?OpenDocument
Dpmbb a.s. co sa robi ohladom sprevadzkovania trolejbusov ako je to s kruhovym objazdom? co maju znamenat tieto vyjadrenia vucky? To vam mozu zobrat licenciu???
Dňa 28. októbra 2007 uplynula 30 dňová lehota na začatie prevádzkovania dopravy na trolejbusovej dráhe, avšak zo strany držiteľa licencie nedošlo k začatiu jej prevádzkovania. Vzhľadom na túto skutočnosť bol držiteľ licencie Banskobystrickým samosprávnym krajom vyzvaný na bezodkladné začatie plnenia určených podmienok.
V predchádzajúcom období rezonovalo, že prekážkou pre začatie dopravy na trolejbusovej dráhe je neskolaudované trolejové vedenie na kruhovom objazde pod Krajským úradom. Skutočnosťou je, že stavebník nepredložil do dnešného dňa všetky relevantné doklady a tento nedostatok neodstránil. Dráhový zákon ako aj dopravná licencia vydaná dopravcovi pamätá na tieto situácie, kedy je dopravca povinný zabezpečiť náhradnú dopravu cestujúcich v primeranom rozsahu technicky spôsobilými motorovými vozidlami určenými na verejnú dopravu osôb. BBSK zároveň požiadal dopravcu, aby ho bezodkladne informoval o začatí prevádzkovania dopravy, resp. informoval BBSK o tom, prečo zatiaľ nie je prevádzkovaná doprava. Takisto je povinný oznámiť všetky zmeny údajov, alebo zmeny plnenia podmienok určených v licencii. V zmysle Zákona č. 164/1996 Z.z o dráhach v znení neskorších predpisov môže byť dopravcovi odňatá licencia, ak neplní podmienky v nej určené (§44 písm. b).