810zssk et altera: myslite, ze je spravne, ze mimobratislavski budu mat drahsie listky? Ako podnet na zamyslenie uvediem schvalne priklad, kt.sa netyka BA (ani BB):
trvale bydlisko mam v Presove. Od oktobra 1998 sa skoro stale vyskytujem v Prahe, kde som najskor isty cas pracoval a potom studoval. Praha je nielen ina obec a kraj, ale aj iny stat ako Presov, preto povazujme prislusne mestske rozpocty za uplne oddelene a nesuvisiace. Otazka "mam mat v Prahe narok na MHD v rovnakej cene, ako Prazaci?" by podla bratislavskej logiky mala mat odpoved totoznu ako otazka "ma zo mna Praha rovnaky prijem na daniach, ako z Prazaka?"
No a tu je trosku kamen urazu. Verim, ze Praha ma prijem na daniach nielen od obyvatelov, ale aj od podnikov na svojom uzemi. Ak brigadujem ako student na DVP, zdanujem zvacsa doma, v Presove. (pozn: odpocit.poloz. je Sk 81000 rocne, takze este som aj tak dane neplatil, tj. Presov i Praha maju z mojich DVP danovy prijem 0.)
Prazsky prac.pomer zdanujem zas v Prahe, aj ked tam nebyvam, tj. PHA=1, PO=0.
Dajme tomu, ze nepracujem vobec, iba studujem. 95% casu som v Prahe a tam chodim do obchodu, krcmy a kina. Tie zo mna maju zisk, ktory zdania (v Prahe) a este zaplatim aj DPH (v Prahe). Z tychto zdrojov teda PHA=0,95, PO=0,05.
Ma teda Praha zo mna prospech? Ma.
Mala by vacsi prospech z Prazaka, minajuceho i pracujuceho rovnako, ako ja? Mozno ano, nie vsak o vela.
Ak mne zdrazi cestovne viac ako miestnym, pomoze si? Nie, bud sa tam totiz prihlasim k trv.pobytu (a PHA je tam, kde bola), alebo sa odstahujem dajme tomu do Plzne (a Praha tak pride aj o tie prachy, ktore zo mna mala dovtedy).
Cele mi to pripomina snahu zeleznic "zamedzit zneuzivaniu zliav", ked nejaky "ekonom" si mysli, ze ak na sedadle vlaku nebude sediet student za 1/2 cestovne, ze tam bude sediet on ci niekto iny za plne. Omyl. To sedadlo bude prazdne, bo student radsej pocestuje busom, kde mu zlavu daju. Takisto debilne omylne uvazuje aj Bratislava.
trvale bydlisko mam v Presove. Od oktobra 1998 sa skoro stale vyskytujem v Prahe, kde som najskor isty cas pracoval a potom studoval. Praha je nielen ina obec a kraj, ale aj iny stat ako Presov, preto povazujme prislusne mestske rozpocty za uplne oddelene a nesuvisiace. Otazka "mam mat v Prahe narok na MHD v rovnakej cene, ako Prazaci?" by podla bratislavskej logiky mala mat odpoved totoznu ako otazka "ma zo mna Praha rovnaky prijem na daniach, ako z Prazaka?"
No a tu je trosku kamen urazu. Verim, ze Praha ma prijem na daniach nielen od obyvatelov, ale aj od podnikov na svojom uzemi. Ak brigadujem ako student na DVP, zdanujem zvacsa doma, v Presove. (pozn: odpocit.poloz. je Sk 81000 rocne, takze este som aj tak dane neplatil, tj. Presov i Praha maju z mojich DVP danovy prijem 0.)
Prazsky prac.pomer zdanujem zas v Prahe, aj ked tam nebyvam, tj. PHA=1, PO=0.
Dajme tomu, ze nepracujem vobec, iba studujem. 95% casu som v Prahe a tam chodim do obchodu, krcmy a kina. Tie zo mna maju zisk, ktory zdania (v Prahe) a este zaplatim aj DPH (v Prahe). Z tychto zdrojov teda PHA=0,95, PO=0,05.
Ma teda Praha zo mna prospech? Ma.
Mala by vacsi prospech z Prazaka, minajuceho i pracujuceho rovnako, ako ja? Mozno ano, nie vsak o vela.
Ak mne zdrazi cestovne viac ako miestnym, pomoze si? Nie, bud sa tam totiz prihlasim k trv.pobytu (a PHA je tam, kde bola), alebo sa odstahujem dajme tomu do Plzne (a Praha tak pride aj o tie prachy, ktore zo mna mala dovtedy).
Cele mi to pripomina snahu zeleznic "zamedzit zneuzivaniu zliav", ked nejaky "ekonom" si mysli, ze ak na sedadle vlaku nebude sediet student za 1/2 cestovne, ze tam bude sediet on ci niekto iny za plne. Omyl. To sedadlo bude prazdne, bo student radsej pocestuje busom, kde mu zlavu daju. Takisto debilne omylne uvazuje aj Bratislava.
2007
K mojej sťažnosti o úlohách organizácií štatnych správ je kompetentný Úrad vlády Slovenskej republiky."
Z môjho hľadiska: kým vozia t-busy vzduch, tak je to míňanie peňazí. Lenže je to a.s. Ak akékoľvek odvolanie bude relevantné, tak si zase niekto nesplnil povinosti a peniaze sa stále míňaju.
Na VUC-ke 100% niekto prekročil právomoci v.č. (alebo zneužil), čo môže skontrolovať okresný prokurátor. (táto už má u mňa krížik)
Uvidím, ako dopadne v pondelok na meste moja súkromná polievočka a môžte mi posielať na mail otázky a podozrenia pre OP, NKU a ÚV.