Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Danny #16547:
Danny, nerob si nejaké prehnané nádeje. "Optimalizácia" prinesie viac škody ako úžitku. A už vôbec nebude na prospech občanov.
Reakcia na: brefos #16545:

" Modranský tvrdí, že všetky vytýkané nedostatky zo strany banskobystrickej samosprávy sú takého charakteru, ktoré zo zmluvy nevyplývajú a keby aj, väčšina z nich bola objektívne zdôvodniteľná. Kontrolu preto považuje za účelovú a udelenie pokuty ako nespravodlivé."

- povedzte mi ako sa dá objektívne zdôvodniť skorší odchod vozidla zo zatávky - počas kontroly zistené 57x
- povedzte mi ako sa dá objektívne zdôvodniť nezabezpečenie nástupu minimálne 2 dverami od 1.4.2006? A koniec-koncov - prečo by to malo niekoho vôbec zaujímať - zmluvy sú na to, aby sa plnili
- následne nefunkčnosťou nového odbavovacieho systému, a teda aj nastupovania min. 2 dverami, vzniká aj meškanie, čo je jednoznačne subjektívna príčina
- ako sa dá zdôvodniť, že autobusy patriace mestu použil dopravca v rozpore so zmluvou aj na prímestských linkách - a opäť, prečo by malo niekoho zaujímať, aké mal na to dopravca dôvody
- alebo nedodržiavanie km výkonov v MHD. Ak sa raz dopravca zaručil, že v MHD vykoná 3,8 mil. km a do konca júna v optimistickom variante odjazdí 1,7 mil. km, nakoľko 50-kové linky prešli do prímestskej dopravy, musí v druhej polovici roka odjazdiť 2,1 mil. km podľa ZoVVVZ a podľa ich predložených CP to vôbec tak nevyzerá, že by niečo podobné mali v pláne

a to som sa venoval len ZoVVZ, ktorú daný dopravca podpísal. Ak by sme sa mali venovať aj porušovaniu zákonov, tak to by bolo na dlhšie.
To je gol!
Takze nastup 2 dverami bude az od jula?!
K tomuto clanku som sa dostal nahodou, cez link od mimi-ho v nasej google korespondencii:

V banskobystrickej MHD od 1.júla nový cestovný poriadok

Od 1. júla začne platiť v Banskej Bystrici nový cestovný poriadok a nové trasovanie liniek mestskej hromadnej dopravy. Zvolenský dopravca vyhovel požiadavkám obyvateľov a zaviedol aj pravidelné spoje medzi sídliskami. Taktiež začne opäť premávať zrušený spoj číslo 33. Od prvého júla Banskobystričania budú už bez problémov nastupovať do autobusov aj strednými dverami.

http://www.slovakradio.sk/regina/bystrica/view.php?cisloclanku=2004030901 Rubrika spravy-vpravo
Novinka na www.sadzv.sk . Letecký deň na Sliači+cest.poriadok.
Reakcia na: expresbb #16543:
no ja tiež reagovať nemôžem, lebo by som bol pre vulgárnosť vyobcovaný... ?
Doporučoval by som pozrieť tento odkaz. Ale ja naň budem reagovať len takto. Lebo to by potom nedopadlo dobre: http://poslanec.sk/comment.php?akce=fullview&cisloclanku=2006052902#kom2661
Moj mail vedeniu SAD ZV:

Od obyvatela Banskej Bystrice:
Preco sa orientujete len na nakup autobusov s "klasickym" pohonom ? Nebolo by lepsim riesenim, najma s pohladom do buducna, zacat sa orientovat na autobusy s hybridnym pohonom, najma v mestskej a primestskej doprave s castymi zastavkami a statim ? Skusenosti zo zahranicia (New York, Holandske mesta, ...) podla mne dostupnych hodnoteni ukazuju az na POLOVICNE (!!!) znizenie priemernej spotreby PHM (nafta, plyn) oproti obycajnemu autobusu na rovnakej linke ! Da sa to aj celkom logicky pochopit, v meste a na primestskych linkach je caste rozbiehanie, brzdenie a statie (semafory, zastavky, zapchy), ked je ovela efektivnejsi elektricky pohon (pri brzdeni aj moznost ciastocnej rekuperacie energie - to moze byt vyhoda aj v kopcovitom terene). Spalovaci motor tak pracuje v optimalnom rezime (a nemusi byt ani taky silny), dokonca moze byt okrem obvykleho "dieselu" pouzity aj iny typ motora (napr. s vonkajsim spalovanim - Stirlingov motor, ktory je sice menej "operativny" v nahlej zmene vykonu, ale v hybridnom systeme sa pozaduje skor pozvolna regulacia vykonu podla stavu akumulatorov a narazove poziadavky na vykon vykryvaju akumulatory, navyse "Stirling" by umoznoval aj lahsie vyuzitie alternativnych paliv). Navyse v Banskej Bystrici by hybridne vozidla mohli vyuzit aj existujucu trolejovu siet a byt upravene aj pre "trolejbusovu" jazdu v useku linky, kde su troleje (napriklad taka linka 98 TESCO - Sasova by sice mohla vyuzit troleje len na dobijanie pocas statia pred TESCOm, ale potom by vacsinu cesty mohla prejst bez nutnosti zapinat spalovaci motor !).
Navyse hybridne autobusy by v buducnosti umoznovali lahsi prechod na pohon vodikovymi palivovymi clankami po poklese ich cien a zdokonaleni siete cerpacich stanic, co, dufam, casom pride...

S uctou
RNDr. Vladimir Kubanka
Banska Bystrica

P.S.: kopiu tohoto mailu uverejnim aj v diskusii na stranke "www.imhd.sk/bb/".
Z dnešného vydania Pravdy: esto si chce prenajať trolejbusovú dopravu
http://dennik.pravda.sk/sk_dennik.asp?r=Aslovenskoa&c=slovenskoa_4_3
Reakcia na: mimi #16538:
lol...no akurat som chcel napisat ze som teraz z dialky videl odchadzat bus cislo 6 z moskovskej a z boku mal cislo...ale vidim ze to este asi nie je ziadna vyhra
Reakcia na: mimi #16538:
programátor transparentov je pracovník firmy EMtest 😛 Pracovník SAD ZV ich iba obsluhuje a nastavuje...
Programatora transparentov em-test (pracovníka SAD Zvolen) humor zrejme neopúšťa. ? ?
Bočné trenspatenty em-test sa snažil naprogramovať tak, aby ukazovali konečne aj číslo linky. Urobil to síce, ale číslo linky prekrýva písaný text cieľovej zastávky. Pozrite si foto.

http://www.mimi.ic.cz/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=0

☺ ☺
Reakcia na: Votrelec #16528:
dačo mi o tom hovor... tá signalizácia tak vrieska, že ju počuť aj na druhú stranu štvorprúdovej cesty...

Re #16531 burz: " Bližšie informácie budú zverejnené v najbližšom období !"

Nech sa páči tie bližšie informácie:
- zrušených bude ďalších šiestich liniek
- na ostatných linkách bude zrušených vyše 200 spojov
- niektoré časti mesta úplne ztratia priame spojenie z centra, do iných zas charakter dopravy nadobudne prímestský charakter (jeden ráno, jeden poobede a dosť)
- časové odchody spojov budú na základe pripomienok občanov upravené tak, aby autobusy chodili "vo vláčikoch" (čím nebude dochádzať ku blúdeniu usmievavých zvolenských vodičov)
- výkony klesnú o ďalšieho trištvrte milióna vozokilometrov a nedosiahnu tak ani 3 mil. vzkm
- o prácu prijde 20 vodičov
- dôjde ku dopravnému kolapsu na najvačšom jednosmernom parkovisku v Sásovej
Reakcia na: twx #16534:
Vzdy je viac ako jedna moznost. Ja som z BB odisiel uz davnejsie predovsetkym kvoli tomu aby som nemusel ist na vojnu/civilku. Ale vzdy sa rad do BB vraciam a ako vidis, pozorne sledujem co sa tam deje... ako mnohi dalsi, ktori sa zo svojho mesta odstahovali inam.
A co sa tyka prehnitosti... myslim ze komunalna politika je prehnita nielen v BB. Este aj vsetky slovenske vlady by sa mohli cervenat, aki amateri su v porovnani s komunalnymi politikmi. Nie je dovod kvoli tomu niekam odchadzat.
Reakcia na: twx #16532:
a mozno je to system, ktorym ti chytraci chcu riesit dlhe linky...nebudes nuteny prestupovat len v strede cesty si pojdes kupit dalsi listok....

btw kedy chcu spustit ten slavy odbavovaci system?
Reakcia na: Petik #16533:
jedine riesenie je z tohto prehnteho mesta co najskor odist a neobzerat sa za sebou....... ?
Reakcia na: twx #16532:
Vobec nie. Vystupis na Kyjevskom a na kopec vyjdes peso. Autobus bude lahsi a tym padom bude mat nizsiu spotrebu. Ty budes zdravsi. Nova kvalita!
Reakcia na: LUK #16526:
čoooooo????????????????????????????????????
to nemyslis vazne. chces povedat ze ma to vyde raz olko ako doteraz?
Toto som nasiel na www.sadzv.sk:

Návrh zmien cestovných poriadkov MHD Banská Bystrica je aktuálny.

Dňa 17.5.2006 bol podaný návrh zmien cestovných poriadkov v MHD Banská Bystrica platných od 1.7.2006

Návrh zmien vychádza zo Zmluvy o výkonoch vo verejnom záujme na rok 2006 a vykonanej optimalizácie

systému MHD v Banskej Bystrici vykonanej renomovanou firmou DIC s.r.o. Bratislava.

Návrh obsahuje :

- zníženie počtu "povinných prestupov" dosiahnutých spojením liniek a vytvorením nových liniek

- medzi Sásovou a Radvaňou

- medzi Sásovou a Fončordou

- zavedenie novej linky z THK do Senice cez Strieborné námestie

- zavedenie novej linky z Viestovej ulice do Sásovej, Javornícka ulica

- zavedenie nočných spojov na dvoch linkách

- vytvorenie novej linky Šalková - Majer

- úpravy časových odchodov spojov, podľa pripomienok občanov mesta



Bližšie informácie budú zverejnené v najbližšom období !
Reakcia na: LUK #16526:
to je tarifna priprava na spojenie s linkou 26. Nemozes mat predsa 2 priebezne konecne. 😛 A na konecnej mas predsa vystupit, to len krepym Bystricanom sa nechce. 😃

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.