L.25 15:44Tajovskeho SOUS smer Stanrohorska otocka
cestujuca,ktora si celu cestu citala casopis a pri kazdej zvukovej signalizacii na ukoncenie vystupu skoro vyletela z koze sa na Staroh.otocke postavila a sla sa opytat vodica ci by sa nahodou nedala zvuk.signalizacia na ukoncenie vystupu stisit!!!! ? ......................strach az hroza.................... ?
cestujuca,ktora si celu cestu citala casopis a pri kazdej zvukovej signalizacii na ukoncenie vystupu skoro vyletela z koze sa na Staroh.otocke postavila a sla sa opytat vodica ci by sa nahodou nedala zvuk.signalizacia na ukoncenie vystupu stisit!!!! ? ......................strach az hroza.................... ?
Vladimír
Ja sa popravde neviem tak obratne pohybovať v spleti zákonov ako Ty, no zrejme to až také protizákonné nebude. To by potom porušovali zákon nielen v Nitre, ale aj v Bratislave, Žiline, Prešove i Košiciach, kde tiež cestovným dokladom vo vozidle je pri určitých formách cestovného výhradne informácia zapísaná elektronicky bez prítomnosti akéhokoľvek papierového dokladu.
Osobne mi o dosť pochybnejšie pripadá pomerne značne rozšírený systém platenia cestovného v niektorých prevádzkach MHD v ČR, kde cestujúci nastupujúc prednými dverami hádže vodičovi do kasičky mince v hodnote lístka, pričom nedostáva NAOZAJ ŽIADNY (ani papierový, ani elektronický ani iný) doklad o zaplatení a v prípade preplatku nemá nárok na vrátenie rozdielu. Jediným kritériom pre úspešné vykonanie prepravy je tak v konečnom dôsledku vpustenie cestujúceho do vozidla vodičom (ktorý kontroluje, kto koľko vhodil). TOTO podľa mňa je už silné kafe a nie obava, či elektronická informácia nahrádza fyzicky vytlačenú.