Dakujem vsetkym aktivnym obcanom, ktori sa nejako zapojili do pripravy a zabezpecovani priebehu diskusie. Bolo to spusta drobnych detailov, ktore bolo treba spravit, od navrhu pozvanky, vyroby inzeratov, infotextov, zabezpecenia uvadzania ludi do miestnosti, prenesenia stoliciek, drzania transparentu a podobnych malickosti, bez ktorych by sa neposkladala velka vec!
Myslim, ze treba podakovat najma JJ a PIT-ovi za dostojnu obhajobu poziadaviek petiície za záchranu trolejbusov a vsetkym vam z imhd, co ste sa nebali vyjst z anonymity internetu a prisli do medialne prostredia.
Odhadom sa o akciu zaujimali 3-4 TV, 2-3 radia, agentura SITA, MY-SMER, dokonca medzi divakmi sedel aj redaktor Markizy, da sa povedat ze zaujem medii bol znacne nadstandardny
Okrem aktivistov, velka vdaka nutne patri teamu Centra pre komunitne organizovanie, www.cko.sk, ktore poskytuje OM technicky aj metodicky support a to konkretne Ade, Danke a Lubikovi, bez ktorych prace by tato akcia velmi tazko prebehla tak kulturne.
Nezanedbatelnu ulohu zohrala facilitatorka Miska, ktora dokazala profesionalne zvladnut aj obcasne vyhrotene diskusie a prave jej pricinenim bolo stretnutie konstruktivne a do velkej miery aj objektivne
Treba spomenut tiez pomoc poslancov, p. Banika, p. Priehodovej ci p. Katreniaka, ktori informaciami zo zakulisia rokovani mestskeho zastupitelstva velmi pomohli najma v pripravnej faze
Celkove je mozne hodnotit toto podujatie, napriek (ci prave?) neucasti niektorych pozvanych hosti, za mimoriadne uspesne, sofistikovane pripravene, najma z hladiska toho, ze sme ziskali velmi potrebny dalsi manevrovaci priestor pre pokracovanie v kampani.
Mame vyjadrenia BBDS, BBSK, podporu spoluobcanov, zaujem poslancov a medii, ktore budu musiet este oslovit nepritomne strany a tak ziskame dalsie dokazy a argumenty pre pokracovanie. Mozeme ich konfrontovat s medialnymi vystupmi kompetentnych spred a po protestnej akcii na MsZ.
A mozaika sa postupne posklada!
Po analyze vystupov z diskusie a prebehnuti mediami pokracujeme na buduci tyzden v dalsej koordinancej praci. Zotrvajme spolu, podporujme sa navzajom a pomahajme si ako doteraz a spolocne dokazeme urcite vela!
IDEME DO TOHO
Jaroslav Huba
obciansky aktivista
administrator www.poslanec.sk
clen ❤ Obcania mestu ❤
www.obcaniamestu.sk
MIMI: Môžeš mi sem napísať web. stránku cez ktorú máš spravenú svoju stránku-ic.cz. Chcem si aj ja niečo také urobiť na foto. A nepoznáš aj inú zadarmo alebo lacnejšiu. ?
Okolo 50% elek3ny je z jadroviek,ty pňak!!!A ešte máme aj vodné a žalostne málo veterných,ale rozhodne pri výrobe elek3ny pre trolejbus sa nevyprodukuje toľko CO2 ako pri jazde A AJ STÁTÍ autohnusu!!!
Pre cenzorov:Pňak nie je vulgárne slovo.
Sorry,ale pravdu máš iba v tom,že na výrobu H2 treba elek3nu,ale odkedy sa na výrobu H2 musí používať nafta?ELEKTROLÝZA H2O na H2 a O2 ti niečo hovorí,alebo si taký prípad ako naša 359?
Prosim vsetkych o trpezlivost Jedna sa o extremne dlhy subor a pokial sa tam "zrazite" viaceri zaujemcovia, je mozne ze server chvilkovo kolabuje.... Odkaz je dobry, ziadni "SADisti" tam nesarapatia ?
Kedže nenávratný koniec Ikarusov sa pmaly ale isto stáva skutočnosťov a nemali sme tu česť prezentovať EX-PO Ikarus č301, dovolil som si ho nafotiť. Je to mix autobusov, tak tu najdete ešte aj iné kúsky.
Vďaka za reakciu,ale ťažko Vám odpovedať,keď je tam toľko irónie,že ani človek nevie,čo z toho je vážne…
Každopádne sa musím pozastaviť nad tým,ako sa mesto,ktoré má iba autohnusy,môže vychvaľovať,že bude mať najlepšiu MHD?!To už aj náš stagnujúci DPMK je 1000 rokov pred tou dedinou,čo bola až do 31.12.2005 vyspelým mestom…áno,myslím BB.
DPMK o približne 3 mesiace ruší mechanické štikadlá a nahradí ich elektronickými,nechcela by BBDS naše vyradené štikadlá,aby jej to uľahčilo zavedenie nástupu všetkými 2rami?BB nič podobné nemá a KE to hodí do šrotu,taxa radšej dohodnime,nech sa nevyhadzuje,čo sa ešte dá využiť.Čo Vy na to?Hlavne ma zaujíma JJ-ov názor,ale samozrejme budem vďačný za akúkoľvek reakciu(s výnimkou impertinentných v štýle MHD11 a PET11-11-to chodí u nás na Luník 9,takže to asi sú…žeby odtiaľ?).Pozdravujem všetkých korektných účastníkov fóra.
za bb.iMHD.sk by som sa rád poďakoval občianskemu združeniu Občania mestu za zorganizovanie včerajšej verejnej diskusie s názvom Spoločne zachráňme trolejbusy. ? ? ?
Jenoducho, stačí súhlas od niekoho z vedenia SAD ZV. Obráť sa na pána Modranského. Potom by nemal byť problém sa dostať do ich areálu.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
poslanec.sk
Odkaz este raz: http://www.poslanec.sk/ftp-public/Zaznam_z_Verejnej_diskusie_Trolejbusy.WMA
❤ Obcania mestu ❤ Celomestska obcianska iniciativa v Banskej Bystrici