Napisam par mojich zazitkov s MHD, kedze za tu dobu sa ich par nazbieralo.
Zial meskanie spojov som moc nesledoval, rozhodne sa mi v tej zime nechcelo stat ani minutu navyse, ale co si pamatam, tak vacsina spojov meskala par minut, niektore aj cez 10 minut. Clovek v pohode ochorie a to nehovorim o tom cistom vzduchu ... Az mi nos sem tam vykrucalo a nebolo to zo zimy.
Predvcerom som konecne videl zvolensky klbovy autobus, viete kolko radosti to bolo
A normalne som sa v nom aj viezol. No viezol ako viezol ... Zasa to bolo skor vozenie dobytka ako ludi. Navyse ta 22ka (spoj, kde ten klbak jazdi pomerne casto) tak pekn vrzga, ze som sa radsej pevne drzal tyce, lebo som sa bal, ze jedna polka autobusu sa oddeli od tej druhej. Proste najmensi pohyb a bus urobil take pekne zvuky, ze clovek mal naozaj dojem, ze sa mu autobus rozpada pod nohami. Dakujem v takych srotoch som sa mohol vozit pred 10-15 rokmi, ale teraz je uz ina doba.
Vcera som 2x stihol ist do Lieskovca cez Zvolen. Nie, nebol som naozaj v Lieskovci, to len spoj 8 mal informacnu tabulu, ze smeruje zo Zvolena do Lieskovca.
Potom som pocul nejakeho dedka ako vravel, ze troleje su otrasne, ze je v nich zima a ze ich uz nechce. A ked sa zacala tlacenica tak este dodal, ze v trolejoch sa nikdy nemali takto ludia blizko.
Neviem ako Vy, ale jedine pozitivne, co nam SAD ZV dal, su ochotni vodici. Aj to nie vsetci. A otazne je, do kedy budu ochotni, kazdeho nervy raz prasknu.
Zial meskanie spojov som moc nesledoval, rozhodne sa mi v tej zime nechcelo stat ani minutu navyse, ale co si pamatam, tak vacsina spojov meskala par minut, niektore aj cez 10 minut. Clovek v pohode ochorie a to nehovorim o tom cistom vzduchu ... Az mi nos sem tam vykrucalo a nebolo to zo zimy.
Predvcerom som konecne videl zvolensky klbovy autobus, viete kolko radosti to bolo
A normalne som sa v nom aj viezol. No viezol ako viezol ... Zasa to bolo skor vozenie dobytka ako ludi. Navyse ta 22ka (spoj, kde ten klbak jazdi pomerne casto) tak pekn vrzga, ze som sa radsej pevne drzal tyce, lebo som sa bal, ze jedna polka autobusu sa oddeli od tej druhej. Proste najmensi pohyb a bus urobil take pekne zvuky, ze clovek mal naozaj dojem, ze sa mu autobus rozpada pod nohami. Dakujem v takych srotoch som sa mohol vozit pred 10-15 rokmi, ale teraz je uz ina doba.Vcera som 2x stihol ist do Lieskovca cez Zvolen. Nie, nebol som naozaj v Lieskovci, to len spoj 8 mal informacnu tabulu, ze smeruje zo Zvolena do Lieskovca.
Potom som pocul nejakeho dedka ako vravel, ze troleje su otrasne, ze je v nich zima a ze ich uz nechce. A ked sa zacala tlacenica tak este dodal, ze v trolejoch sa nikdy nemali takto ludia blizko.
Neviem ako Vy, ale jedine pozitivne, co nam SAD ZV dal, su ochotni vodici. Aj to nie vsetci. A otazne je, do kedy budu ochotni, kazdeho nervy raz prasknu.
PIT
Okrem toho, že včera medzi pol ôsmou a ôsmou vôbec nepremávali z Kyjevského nám. v smere do nemocnice spoje L3, s Lukom sme zistili aj ďalšie rozdiely s CP:
Linka 2 - spoj 13.47 z Nám. slobody smer žst. - ZV-187BH - odchod 13.55 - s meškaním 8 min.
Linka 2 - spoj 14.00 zo žel. st. - ZV-187BH - odchod 14.09 - s meškaním 9 minút
Počas ďalších spojov opätovne uvedené vozidlo videné so značným meškaním, ktoré ale nebolo presne zaevidované.
Linka 7 - spoj 15.57 z Poľnej 1 smer Int. - odchod 16:05:48 - s meškaním 8:48
Linka 7 - spoj 16.15 z Poľnej 1 smer žst. - odchod 16:23:14 - s meškaním 8:14
Linka 51 - spoj 16.31 z Poľnej 1 smer Sásová - ZC484AJ - odchod 16:46:57 - s meškaním 15:57 - navyše vozidlo označené dodatkovou "tabuľkou" "Po Nám. slobody", hoci v cestovnom poriadku sa také obmedzenie uvedeného spoja nenachádza... A navyše v zastávkovom vývesnom CP L51 vôbec nie sú uvádzané poznámky obmedzenia jazdy len po Nám. slobody a teda nikto sa nedozvie, že vozidlo ďalej v jazde pokračovať nebude!!!
Dnešné údaje z L24. Tí cestujúci, ktorí chceli na cestu do práce, školy a pod. použiť spoj L24/713 smer Starohorská, mali skrátka smolu, nakoľko vozidlo DT-523AI v čase 7:26 ešte len odchádzalo z Úsvitu v smere Mládežnícka, teda s meškaním 21 min
Tak toto je skutočne zmena, po ktorej ste túžili? Je to drasticky horšie, ako nedostatky, čo mala BBDS...