Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: TeBeCe #41346:
je to odrb na úniu: trolejbusy nesmú nahradiť trolejbusy, ale autobusy. Takže som zvedavý ako toto kritérium vyhodnotí EÚ. Ešte aby z toho nebol problém! Lebo autobusy sa v BB nenahradzovali, tie len zaskakovali za vyradené trloejbusy!!! Toto asi neunikne kompetentným, ešte bude problém...
Reakcia na: PIT #41353:
...pričom už je jún a doteraz nie je premaľované vodorovné značenie na cestách. Priechody pre chodcov už ani nevidno... Nič v tomto meste nefunguje, len treba platiť dane...
Reakcia na: Kami #41351:
SAD ZV na všetkom záležalo a záleží len toľko, kým potrebuje o veciach rozprávať, aby oblbovala hlupákov na MsÚ, ktorí nič nedotiahnu tam, ako by malo byť, prípadne na čom sa dokonca písomne dohodlo, či nariadilo.
A vyjadrenia p. Němca sú na úrovni, ako keby bol z SAD ZV. Sa fakt nehanbí nahlas rozprávať niečo také?? - "Počet dverí vo vozidle sme tam dali, lebo chceme skrátiť čas pri výstupe a nástupe cestujúcich" >> to je úplný výsmech v prípade, keď sa napriek vyššiemu počtu dverí nastupuje len dvoma, nabíjajú sa kredity na karty (pričom nie sú ani minimálne obmedzenia, takže bežne si ľudia nabíjajú aj za len 2 € a teda častejšie) a čo sa týka pohotovostnej hmotnosti a opotrebovania ciest, tak podľa údajov tu na imhd také plyňáky Citelis 12M CNG majú 12 476 kg, kým trolejbus Škoda 14 Tr 10 000 kg a pochybujem, že by to niekoho trápilo. Mňa skôr trápi to, ako nekvalitne sa v BB udržiavajú cesty firmou jedného pána poslanca - keď plátajú diery, tak valec zásadne nepoužívajú (však majú žabku) a asfalt uťapkajú ako deti koláčiky na pieskovisku.

Re #41352 Robo: Tvárilo sa to, že vozidlá majú byť ihneď pripravené nabehnúť do prevádzky, tak ak je v špecifikácii požiadaviek aj systém na tarifné vybavenie, ktorý je na prevádzku nevyhnutný, tak áno.
Reakcia na: Kami #41351:
A prečo to s novými trolejbusmi pôjde? Čo ich obstarajú rovno aj s odbavovacím systémom?
Reakcia na: Robo #41347:
co brani nastupu vsetkymi dverami dnes? Zjednodusene SAD Zvolen a EMtest.
Z hladiska trzieb je to jedno, ale treba mat strojceky pri kazdych dverach. A to su naklady, ktore vynalozi len ten, komu na vybaveniu vsetkych dveri zalezi.
Reakcia na: 810zssk #41349:
Takže podľa teba mal Aleš Bílek vybehávať peniaze pre ŽSR, ty priorita ? ? Skús si najprv naštudovať, z AKÉHO programu to bude platené...
Reakcia na: BB-Schuhu #41344:
Rozvoj CHZ ma tesi, ale povedzme si uprimne - ked uz staviat trate, nemame vyssie priority?
Reakcia na: Robo #41347:
Zadarmo nedostane nic. To si zapamatajte. To ze to ide z EU, neznamena ze to je zadarmo a ze je to dovod obstaravat najdrahsie riesenia (ako tu uz par krat bolo naznacene).
Reakcia na: TeBeCe #41346:
Dobrý nezmysel ... čo bráni nastupovaniu všetkými dverami už dnes? Hádam tu jazdia dvojdverové trolejbusy?
Celý ten projekt je jeden "pekný švindeľ" - vyradenie presne 19 trolejbusov a presne 19 sa ich ide nakúpiť. Opäť banskobystrická mestská doprava dostane čosi zadarmo a predpokladám, že tak si to aj mesto bude vážiť.
"S novými trolejbusmi by sa do banskobystrickej mestskej verejnej osobnej dopravy malo vrátiť aj nastupovanie všetkými dverami."
http://www.webnoviny.sk/slovensko/v-banskobystrickej-mhd-19-novych-trolej/152086-clanok.html
Reakcia na: BB-Schuhu #41344:
Ešte keby si sem nahodil link...
Opäť niečo železničné. Z prostriedkov EÚ sa postaví (obnoví) nová trať ČHŽ z Čierneho Balogu na Dobroč. Termín realizácie: máj 2010 - november 2011. ?
Reakcia na: brefos #41340:
určite nie. Pokiaľ si pamätáš, tak niekedy vlani sa presne to isté udialo so zastávkami MHD v Rimavskej Sobote. Dali to do databázy, tak ako to má aj SAD ZV na linkách MHD (napr. DPM BB svoje zastávky nemal nahodené v ISCP, zmenilo sa to až v septembri 2008, kedy sa zjednotil systém so SAD ZV).
Reakcia na: Sedemstovka #41338:
Re #41339 Sasovcan: ?

Re #41340 brefos: Zase sa niekde prispôsobovala MHD "požiadavkám občanov" (=štyroch aktívnych dôchodkýň, ktoré potrebujú odvšadiaľ priamy spoj do Billy, do Hypernovy, na mestský úrad, na polikliniku a odtiaľ expres na cintorín)?
Reakcia na: Majo #41336:
1520 railtechy nemá na 100%.
Reakcia na: Robo #41334:
Tak o tom nepochybujem. Najsmutnejšie však je, že všetko, čo spomínaš BB kedysi mala, ale vďaka "odborníkom" vo vtedajšom vedení mesta a SAD BBDS o to prišla.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.