Reply on: fragma #46884:
Takže linka 2 zanikne v prospech 21 a 22 dúfam že to s tou prímestkou dopravou myslia vážne (vtedy aj v prospech 55 a 63, ale asi som optimista čo? ? ) napr. linka 34 by sa dala krásne zrezať v prospech 62, a taka linka 68 by tiež priniesla zlepšenie pre takú uľanku, napr. spoj 14:30x z mesta do tureckej nemá z ničím súbeh, iba zo 43 ale tá nejde v rovnakej trase, takže tam zaviesť tarifu MHD a bodlo by sa až po Uľanka, ŽST keď už to má byť tá uľanka aj keď zastávka je na katsrálnom území Starých Hôr ? , ale stanica + 2 domy z 5 sú tam stále uľanka takže áno zaviesť ? (len tak pre zaujimavosť, prvý dom je Staré Hory 1, potom 2, potom 3, a potom je Uľanska cesta 141 atď... ? ? ).K tým prestupným lístkom, nech ich zavedú ako v RK že stojí 0,00 ? jednou vetou ?
. No nič moc veru. A absolutne nechapem prečo taketo zastavky rušia, ved autobusova doprava je služba pre ludí, a čo je tam? No čo? Domy ? . To je ako ked som čítal pred pár hodinami neecyklopediu (parodia na wikipediu) že "Platí akési pravidlo, čím používanejšia zastávka, tým menej je vybavená, alebo postupne je dopravným podnikom zrušená z dôvodu nevyužívania." ? ? . Práve naopak, pridal by som primestkemu liorbusu zastávky v Polkanovej, v Jelenci a Hanesoch, poprípade Jergaloch. Sú tam domy, a viem vám na istotu (100%) povedať že tam na trvalo býva viac rodín ako sa zdá, a to aj mladých. Podotknem ešte že obyvatelia Motyčiek samotných využívajú verejnú dopravu v hojnom počte. ?

fragma
Zmeny cestovných poriadkov k 1.7.2011 boli vykonané na základe spoločných rokovaní a dohody pracovnej skupiny dopravcov mestskej dopravy v Banskej Bystrici. Hlavným cieľom bolo zabezpečiť intervalovú dopravu na jednotlivých linkách. Zo sídliska Sásová je možnosť okrem priamych spojov na železničnú stanicu využívať aj linky číslo 21, 22 a 26 a autobusovú zastávku Národná, odkiaľ sa dá na väčšinu vlakov prestúpiť na železničnej zastávke Banská Bystrica mesto, alebo využiť výhodný systém pri prestupovaní a to časové cestovné lístky, resp. výška cestovného pri prestupe.
Aj napriek uvedenému, Mesto BB predpokladá v druhom polroku analyzovať efektívnosť prevádzkovania liniek MHD, sústrediť sa hlavne na súbehy liniek trolejbusovej a autobusovej MHD, ich vzájomné časové prepojenie ako aj na prepojenie medzi prímestskou autobusovou dopravou, vnútroštátnou, medzinárodnou autobusovou dopravou a železničnou dopravou.
Mária Jagerčíková
Oddelenie MHD ?
810zssk: Útvar hlavného (dopravného) inžiniera zaniká http://www.banskabystrica.sk/download_file_f.php?id=265478 strana 2