Reply on: BB-Schuhu #44292:
Fuha, tak teda toto treba naozaj pochvalit, z takeho letmeho pohladu velmi dobra praca!Pozeral som hlavne spoje do sasovej, vyzera to dost dobre:
Smer do centra, ranna spicka (v zatvorke cislo linky):
7 - 01 (22 aj 26), 09 (20), 16 (28), 21 (21), 26 (23), 31 (26), 37(20), 41 (22), 46 (28), 53 (23)
V smere do sasovej, poobedna spicka:
15 - 07 (20), 11 (26), 16 (21), 22 (23), 26 (28), 33 (20), 36 (22), 41 (26), 49 (23), 56 (21 aj 28)
ako vidno aj tu sa najdu subehy, ale interval je tak ci tak okolo 5-7 minut a navyse sa zbiehaju linky co maju len minimum trasy spolocnej cize to je uplne zanedbatelne. Na zastavku sa bude dat kludne prist "na blink" a nieco uz pride.
Cez vikend to tiez velmi dobre vymysleli, de facto perfektny preklad 21/22 a 26/28 s vlozenou L20, tak napr. odchody o 16. hodine:
12 (21), 27 (26), 42 (22), 47 (20), 57 (28)
24/25 sa nemenili cize tam nie je co pozerat velmi, problem tam byval hlavne v spicke co sa ale pridanim L27 a spojov na L80 vyriesilo... jedine mozno cez vikend dat pevny interval 30 minut (teraz su tam vynimky a meni sa napr. o celej ide 24ka a pol 25ka a dalsiu hodinu naopak) ale to je naozaj uz len detail mozno su tam ine dovody
Celkovo teda dost velka zmena k lepsiemu ked to zhrniem aj s casovymi listkami, ktore ak budu za 16,60 a zvysi sa bezna cena budu dost vyuzivane a teda zvysi sa aj obsadenost liniek...
Obsluzi to nosne body - stanicu - NSL - Europu i Strieborne. Mohli to este doplnit o chvostik spat cez NSL-Usvit-Kyjevske-Sladkovicocovu. Nech zase na nas nezazera zvysna cast mesta
BB-Schuhu
- nové trolejbusy
- (vo väčšine) lepší cestovný poriadok
- časový lístok
Myslím si, že toto sú dosť silné dôvody na to, aby sa podarilo aspoň čiastočne vrátiť ľudí späť do MHD. Dúfam, že konečne niekto pochopil, prečo sú dôležité intervalové CP, časové lístky a iné a verím, že to takto pôjde ďalej.