Reply on: draxter #43894:
ešte sa opýtam (inak fakt dík za trpezlivosť ? ), že tá zmluva so SAD ZV sa podpisuje, resp. je podpísaná na akú dobu? Či to nie je taká "strážna veža" ako keď BSK sa upísal SL do roku 2018 sa daným počtom odjazdených vzkm. Tak ma napadlo, že by sa tie kilometre z L26 mohli presunúť na iné miesto v rámci mesta, resp. na linky, kde by to bolo žiadúcejšie, príp. nejak tie absentujúce výkony u autobusov po skrátení trasy L26 nejak rozložiť na iné linky (neviem teda či je zmluva zvlášť pre linky v rámci kraja a v rámci mesta alebo spoločná pre celý kraj vrátane MHD, v druhom prípade by sa možno dali výkony presunúť). Dosť smutné je na tom to, že zatiaľ čo pri železniciach sa každý rok ľudia trasú či štát dá peniaze na vlaky, tak pri autobusových dopravcoch sú nevýhodné zmluvy na 5-10 rokov takmer pravidlom a potom musí kraj dotovať dopravcom spoje, ktoré jazdia paralelne s vlakmi alebo ich vyťaženosť klesá, tu ale kraj vždy musí nájsť peniaze a miesto kam uprace výkony dopravcu, lebo buď zaplatí penále za nevyjazdené vzkm alebo zaplatí za prázdny autobus - može si vybrať.
810zssk