Reply on: DADORIUS #39165:
Tak nie vďaka SAD ZV, ale vďaka mestu BB a VUCBB. Nehovorím, že nemajú na tom aj vlastnú zásluhu.HABIBI, mohla by už konečne SAD BB zverejniť, ako dopadli súdy na svojej webovej stránke.
Re #39163 kvorka: Ako som už spomínal, mne sa zapáčil Solaris Trollino. Ten ponúka možnosť zabudovať ako záložný pohon trakčné batérie, ktoré sa počas brzdenia elektrickou brzdou dobíjajú. Takýto trolejbus by bol vhodný do BB. Na zatiaľ zatrolejovanej trati by využíval elektrickú energiu a mimo trolej zase batérie. To by bol naozaj prínos pre ekológiu a aj by sa konečne mohli zrušiť súbehy trolejbus autobus.
. Neboj budem sa snažiť, aby sa táto zbraň využila.
Prečo si BB sad-ka nenárokuje od SAD Zv peniaze za využívanie AS?
BB-Schuhu
K tomuto by som snáď dodal len toľko. Za socializmu existovali perfektné (myslím to úplne vážne) náväznosti vlakových a autobuových spojov, súbehy prakticky neexistovali, boli prípoje. Možno to demonštrovať na jednom konkrétnom príklade v okrese Banská Bystrica (obec Moštenica). Za socializmu jazdilo do Moštenice počas pracovného dňa až 15 spojov/deň a počas víkendu to bolo asi 8, avšak iba 1 (!) z nich išiel z Banskej Bystrice. Všetky ostatné vychádzali buď zo Slovenskej Ľupče alebo Lučatína ako prípoj od vlaku. Dnes jazdí možno slabá polovica z toho počtu, aj keď všetky idú priamo z BB. Som presvedčený, že vtedy to bolo lepšie - bolo potrebné síce prestupovať, ale možnosti boli omnoho väčšie ako teraz. Takže len toľko chcem tým povedať, že my sa môžme usilovať všeličo, ale aj tak je to svojím spôsobom hľadanie niečoho, čo tu spoľahlivo fungovalo dlhé desaťročia a všetko to padlo po r. 1990...