Reply on: DADORIUS #39165:
Tak nie vďaka SAD ZV, ale vďaka mestu BB a VUCBB. Nehovorím, že nemajú na tom aj vlastnú zásluhu.HABIBI, mohla by už konečne SAD BB zverejniť, ako dopadli súdy na svojej webovej stránke.
Re #39163 kvorka: Ako som už spomínal, mne sa zapáčil Solaris Trollino. Ten ponúka možnosť zabudovať ako záložný pohon trakčné batérie, ktoré sa počas brzdenia elektrickou brzdou dobíjajú. Takýto trolejbus by bol vhodný do BB. Na zatiaľ zatrolejovanej trati by využíval elektrickú energiu a mimo trolej zase batérie. To by bol naozaj prínos pre ekológiu a aj by sa konečne mohli zrušiť súbehy trolejbus autobus.
. Neboj budem sa snažiť, aby sa táto zbraň využila.
Prečo si BB sad-ka nenárokuje od SAD Zv peniaze za využívanie AS?
JJ
Čo sa týka TREŽ, tak ako som sľúbil, že sa vyjadrím, tak myslím, že už je možno ten čas. Takto pred rokom sme sa zapojili do rezortného pripomienkovacieho konania k novému, vtedy ešte pripravovanému zákonu o doprave na dráhach. Dnes je už tento zákon podpísaný prezidentom a ak sa nemýlim, nadobudne účinnosť 1.1.2010. V rámci pripomienkovacieho konania sme presadzovali do pripravovanej legislatívy ochrannú klauzulu pre výkon osobnej dopravy na dráhe. Nebudem tajiť, že to bolo s úmyslom chrániť pozíciu trolejbusov v BB. To sa nám však nepodarilo, lebo v rámci každej našej pripomienky došlo k jej korekcii zo strany MDPT. Naša nosná myšlienka súvisiaca sa ochranou dopravy prevádzkovanej na dráhe však ostala v zákone zachovaná aspoň vo vzťahu k železniciam, kedy železnice dostávajú asi prvý krát v histórii Slovenska do rúk nástroj ako bojovať so súbežnou autobusovou dopravou.
§ 20 ods. 5)
"Objednávateľ dopravných služieb musí vypracovať plán dopravnej obslužnosti tak, aby riešil efektívnosť a hospodárnosť zabezpečovania dopravnej obslužnosti, najmä racionálne usporiadanie dopravných služieb, odstránenie neúčelných paralelných trás a liniek a vytvorenie funkčnej nadväznosti verejnej autobusovej dopravy na železničnú verejnú osobnú dopravu. V súbežnej doprave má prednosť železničná doprava."
V tomto smere už len ostáva čakať, ako si s touto "zbraňou" železnice od 1.1.2010 poradia. Ostáva už len podať podnet na ten správny správny orgán ...