Reply on: expresbb #36561:
Fúfa, tak odteraz budem radšej cestovať busom. Ale nie, len žartujem... 
Len tak mimochodom, v tých tuneloch asi nie je veľmi dýchateľný vzduch na voľný pohyb (kebyže došlo k tomu, že zvyšok tunela by som musel absolvovať pešo).
BB-Schuhu
Aby som neodbočil od témy, tak prípadné pokračovanie tejto diskusie presmerujeme na nr.imhd.
Ale už keď je tu táto téma, ja mám tiež jeden zážitok s horiacim autobusom. Stalo sa to koncom 90-tych rokov, keď som cestoval C734 na prímestskej linke v BB okrese (BB-Hrochoť). Už za BB bol v autobuse silný zápach, no autobus išiel spokojne ďalej, a vodič nič netušiac tiež. O pár kilometrov ďalej sa pomaly začalo dymiť aj do interiéru. Vedel som, že niečo nie je v poriadku, no vodič išiel stále ďalej. A prišli sme napokon do spomínanej obce Hrochoť, a ako som vystupoval z autobusu, dymilo sa už z celej zadnej časti a pozriem lepšie, niekde v oblasti zadnej nápravy šľahali plamene. Čo bolo ďalej, som nesledoval, ale zrejme to vodič uhasil hasiacim prístrojom. Ale beriem to ako zážitok - o to lepšie, že o požiari som sa dozvedel až v čase, keď som sa nachádzal mimo priestoru autobusu.