Reply on: Mik 24 #20903:
Preco sa natvrdlo obhajujes zvonenie na vsetkych obycajnych zastavkach? "Zastavka" znamena, ze sa tam zastavuje.
Ak to ma byt podmienene zastavenie, tak je to "Zastavka na znamenie". Z nazvu je jasne, ze zastavka tam bude len vtedy, ked das znamenie.
Uz to tu pochopil skoro kazdy okrem teba a zjavne niekolkych vodicov banskobystrickej MHD.
Dopravca povazuje za spravne, aby sa zastavovalo na vsetkych zastavkach, tak to maju vodici respektovat a cestujuci nemaju co vyzvanat. Pokial by si napriklad Mgr. Polonyi myslel, ze niektora zastavka je malo frekventovana a je zbytocne tam zastavovat za kazdych okolnosti, napriklad z dovodov, ktore si zmienil, tak by tu zastavku nepochybne ako "zastavka na znamenie" oznacil.
draxter
Veď to si každý vôl môže urobiť takto: zastávky na znamenie nezriadim, lebo sa mi nechce /neviem, nečítam zákon, kotrý sa ma ako dopravcu týka či čo ešte.../ a potom si "načapím" cedule do busu, aby si cestujúci dobytok eštš zvonil. Neviem ako by ráno v L21/22 zo S8sovej ľudia zvonili, ak zrovna nestoja pri tyči s tlačítkom.
Čiže, ak zriadim zastávku na znamenie, tak potom áno, zvoniť. Inak však platí to čo teraz: ZASTAVOVAŤ!