Reply on: adrive #13351:
Irónia je pekná vec,ale ak tie autohnusy SAD ZV nazvete ironicky trolejbusom Euro 4,trolejbusy sa obracajú v hrobe!Je to hanobenie slova trolejbus a hanobenie elek3ckej trakcie a keď už sme pri vulgarizmoch:Navrhujem zaradiť slovo autobus medzi najvulgárnejšie nadávky na svete a nahrádzať ho * asi takto:*******-ako ostatné(menej vulgárne)nadávky!A taktiež by som medzi vulgarizmy zaradil slová:Karosa,IAD,auto,automobil,fosílne palivá a pod.Veď viete,celý fosílny svet je na hovno(s prepáčením).No a keď to hovno porovnám s tými vyššie uvedenými slovami,je tu asi najslušnejšie zo všetkých.PS:Axa niekto spýta na nadávku začínajúcu písmenom A,odpoveď je jasná:Autobus!
.
mimi
Situácia je už dnes zdanlivo pokojná. Autobusy zvolenskej SAD premávajú podľa doteraz platného cestovného poriadku a snaha plniť zmluvu uzavretú s mestom je evidentná. Verejnosť cestuje vo vykúrených autobusoch a až do odvolania za znížené cestovné desať korún. Viacerí ľudia si ochotných vodičov pochvaľujú, najmä dôchodcovia nad 70 rokov, od ktorých neinkasujú zľavnené cestovné. Nadávajú jedine na vandalov, neustále likvidujúcich vývesky s cestovným poriadkom, a mamičky s kočíkmi, ktoré do „diaľkových“ autobusov nemajú šancu normálne nastúpiť.
To však nič nemení na tom, že verejnosť sa stále nedozvedela, kto nesie zodpovednosť za to, čo sa dialo v MHD v prvých dňoch nového roka. V liste občanom sa síce primátor Ján Králik za vzniknutú situáciu ospravedlnil, ale zároveň aj uviedol, že „keď sa situácia vyrieši, chce vyvodiť príslušné kroky voči tým, ktorí ju spôsobili“. Takže, Banskobystričania stále čakajú...
Erika Krčová
[24. 1. 2006]
http://www.regionalnenoviny.sk/c/2559756/Kolaps-MHD-Kto-nesie-vinu.html