Dovolil by som si nastoliť jednu zásadnú otázku, ktorá mi behá hlavou...
Prečo má SAD Zvolen taký eminentný záujem o prevádzkovanie MHD práve v BB??? Prečo, keď disponujú takými obrovskými sumami, ktoré im umožňujú kúpiť pomaly čo si zmyslia, prečo sa nesnažia zlepšiť vlastnú MHD vo svojom meste?? Veď pri takých peniazoch by mohli mať všetky vozy nízkopodlažné a vo všetkých navyše ešte aj pozlátené madlá... ?
Prečo má SAD Zvolen taký eminentný záujem o prevádzkovanie MHD práve v BB??? Prečo, keď disponujú takými obrovskými sumami, ktoré im umožňujú kúpiť pomaly čo si zmyslia, prečo sa nesnažia zlepšiť vlastnú MHD vo svojom meste?? Veď pri takých peniazoch by mohli mať všetky vozy nízkopodlažné a vo všetkých navyše ešte aj pozlátené madlá... ?
LUK
Ľudia, pochopte už, že takýmto spôsobom sa to uberať NEMôŽE!!! Proces výberu dopravcu sa nemôže odohrávať ako dražba v aukčnej sieni! (Len s tým, že dopravcovia neprihadzujú peniaze, ale zľavy
Mesto si musí stanoviť, čo od MHD požaduje (obslužnosť územia, frekvenciu spojov-najlepšie hotové CP, tarifu, zľavy atď.) a následne môže osloviť záujemcov s otázkou, za koľko sú schopní im to odjazdiť! A až po konkrétnom a presnom vyjadrení požiadaviek na MHD zo strany mesta môže byť jediným kritériom výberu najnižšia cena... ?