Reply on: PIT #10678:
Ked som pisal o predimenzovanosti, myslel som sucasny stav. Ten navrh som si stihol podrobnejsie prestudovat az teraz a s redukciou nastupist na 12 suhlasim. Sucasnych 22 nastupist je prilis. Linky na Kraliky a na Kordiky nepotrebuju samostatne nastupistia. Tiez schvalujem redukciu na 2 nastupne ostrovceky miesto sucasnych 4 rezancov.
S vymenovanim miesta na parkovanie mimo nadrazia ma uz predbehol mirkobb #10682. Doplnim este stare Tesco, Stiavnicky a Pieninsku.
MHD na nadrazi: nie je tu skor problemom nevhodne linkove vedenie (ciastocne suvisiace s nedobudovanou trolejbusovou sietou), ked vsetky linky koncia na stanici alebo na Uhlisku?
Ked sa zbavime niektorych liniek, napriklad 34 a 26 (vid moj navrh #10066), ostanu nam tu trolejbusove linky a 20+22 a par medzimestkych 5X. Pri hypotetickom vybudovani trolejbusov do Sasovej (alebo zruseni trolejbusov) spojim L22 s nejakou trolejbusovou linkou, a mam na stanici miesta habadej. Zastavka sa moze zriadit este pri Bille (bude tam nadchod).
S linkami radu 5X sa mi paci riesenie mirkabb: #10685 (pri Smrecine)
Nebudem predsa stavat predimenzovane nadrazie kvoli zlemu linkovemu vedeniu! Dratizacia Sasovej bude rozhodne lacnejsia ako budovanie konecnej MHD na lukrativnych pozemkoch.
LUK
ad parkoviská - ani jedno nie je bohvieako vhodné pre autobusy
ad MHD - ale kým príde to "hypotetické" ťahanie drôtov do Sásovej, tak dovtedy čo? Už tu máme jedno provizórium deväť rokov. Ďalšie budeme mať koľko rokov? A problémom nie je ani tak chýbajúca odstavná plocha pre MHD, ale to, že tom v projekte som akosi vôbec nezaregistroval ani len nástupište pre MHD...
ad L5x - pri Smrečine??? A kde preboha???