Reply on: Papyr #10189:
Ono by se to dalo i zobecnit- v Maďarsku takhle jezdí ještě v Debrecenu a v Polsku skoro ve všech větších městech- Poznań, Katovicko...Jen doplním, že v Szegedu i Debrecenu se sice prodávají CL společně, ale je tarif je dělený- dají se koupit doklady (i dlouhodobé) jen pro elektrickou MHD, jen pro autobusy nebo "kombinált" pro obě trakce (cca. 1,5 násobek ceny jen pro jednu trakci). A ještě bych dodal, že mám podezření, že v Szegedu si NAD zajišťuje SZKT (tram, trolejbusy) sám. Podle výkazu vozidel totiž mají relativně dost busů a pochybuju, že to nakupují jen za účelem přestavby na trolejbus. Teda aspoň to jsem z této stránky pochopil: http://balint.cyberhungary.net/vtkall/index.html
LUK
Re #10168 mimi: dokončím vetu - "... ktorému zlí chlapčekovia rozdupali jeho formičky a vedierko, lebo on im spravil to isté..."
Re #10171 Danny: on sa aspoň netvári, že požral všetku múdrosť sveta a nad neho niet!
Re #10174 SZKV: maršrutky mají jeden zásadní nedostatek - OBCHÁZENÍ ZÁKONA!!! A druhý - nikdy to nebude plnohodnotná náhrada kvalitně fungující MHD! A proto jsem zásadně PROTI! ?