Do roku 2033 sa vybuduje odbočka do Nového Lida s úvraťou a prípravou na predĺženie k Ekonomickej univerzite (ktoré ale nebude dokončené do roku 2053), linka 1 sa presmeruje tam s vozmi 30T a už nebude prestup medzi 1 a 3 na Kamennom nám. nutný (bude na Šafku alebo pri Sade Janka Kráľa), tak sa na to "zabudne". Prestup na hrane medzi 4 a presmerovanou 1 sa vyhodnotí ako zbytočný.
Odpovedali sme paralelne
To, čo píšeš v bode 2, som doteraz nevedel, pamätal som si to tak, že regulačná značka pred zónovou prednosť má. Zase som o niečo múdrejší.
"Ak má regulácia vyplývajúca z regulačnej značky podľa odseku 4 (sem patrí okrem iného aj obmedzenie rýchlosti, pozn. red.) platiť aj za križovatkou, musí byť regulačná značka znovu umiestnená vo vhodnej vzdialenosti za križovatkou, inak musí byť vo vhodnej vzdialenosti za križovatkou umiestnená značka, ktorá ju ukončuje."
To znamená, že po 31. marci 2029 (ak nebude prechodné obdobie pre neschopnosť správcov ciest znova predĺžené) už križovatka obmedzenie rýchlosti nebude ukončovať, ale bude musieť byť ukončené značkou.
1. § 30, ods. 2 vyhlášky č. 30/2020 Z. z.:
"Do 31. marca 2029
a) najvyššia dovolená rýchlosť vyplývajúca zo značky umiestnenej pri okraji cesty platí najďalej po VZDIALENEJŠIU hranicu križovatky, ak nie je ukončená alebo zopakovaná za križovatkou podľa § 7 ods. 5, alebo po začiatok obce,".
2. Nikdy nebolo stanovené, že klasická regulačná značka má prednosť pred zónovou. V TP 117 je dokonca táto veta: "Upozorňuje sa však na to, že podmienky vyplývajúce zo zónových značiek sú v zóne všeobecne platné a „nezónové“ značky ich nenegujú." Preto sa aj v bratislavskom centre zrušili zóny zahŕňajúce aj hlavné ulice (kde bola kruhová značka 50) a začiatok zóny je vyznačený až po odbočení do bočných uličiek.
3. Nie vždy je nutné šetriť značkami za každú cenu. Pri tomto rakúskom riešení sa treba zamyslieť už len nad tým, že značka, ktorá má štandardne líniovú platnosť, je použitá ako zónová bez toho, aby mala tvar zónovej značky, a ešte je pod ňou na dodatkovej tabuľke použité číslo cesty, čo nie nutne informácia, ktorú musí nosiť vodič v hlave. Áno, je pravda, že ak vodič bude dodatkovú tabuľku ignorovať, tak nič tragické sa nedeje (maximálne si tí za ním ponadávajú, že prečo ide pomaly), ale aj tak si myslím, že to slovenské riešenie je lepšie.
DPB by mohol prísť so sloganom "Chceš byť hitom sociálnych sietí? Vrhni sa pred električku! - Do you want to be a hit on social media? Throw yourself in front of a tram!" Ten shitstorm za to stojí, aspoň by sa o tom viac hovorilo.
Takze zrusi sa provizorna zastavka Kamenne nam. a vybuduje sa nova provizorna zastavka Kamenne nam., lebo mesto nie je schopne spravit normalnu zastavku pod Manderlakom. Realne - nestihlo by sa to do volieb. Petrzalcania dakuju timu valov za zachovanie zdraveho zivotneho stylu a nezrusenie tury z nam. SNP na Kamenne nam. (pri prestupe z 1 na 3) bez ohladu na pocasie.
V praxi to nemáš to isté, keďže ak dáš tabuľu Zóna 30 napríklad, a na cestu osadíš tabuľu s MPR 50, tak platnosť 50tky končí na hranici križovatky (tej bližšej k značke), teda cez každú križovatku musíš prechádzať 30km/h a rozbehnúť sa môžeš, až keď tam bude tabuľa 50 za križovatkou.
Je to taký malý, ale dôležitý detail, keďže v prípade Slovenska, je to prekročenie rýchlosti o 20km/h a je to už klasifikované ako stredne prekročenie rýchlosti 16-30km/h, v blokovom konaní 30-400€, v správnom konaní 150-600€. Priťažujúce okolnosti centrum mesta, v blízkosti je škola, nejaká recidíva...
Predpokladám, že tento detail ste spolu s Ike #258073, ktorý hovorí, že mám vrátiť vodičák, či našim starým dobrým S499.1023 #258077, ktorý si zrejme rád dáva robobanániky do čokodiery (je to jeho osobná vec, nesúdim), keď ich tak často spomína a keď akurát neštuduje ekonómiu pre komunistov ovládali.
Text will be searched in open and closed topics and in comments. You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.