Zavedená bude nová linka 36 a zmenené budú linky 37, 58, 202.
Od 3. septembra 2018 budú linky MHD opäť premávať podľa cestovných poriadkov platných pre školský rok. Obnovená bude premávka liniek 133 a 192.
Súčasne budú zavedené nasledujúce zmeny v organizácii MHD:
- Linka 7 bude premávať v rannej špičke dvakrát častejšie - každé 4 minúty.
- Nová linka 36 bude premávať medzi Dúbravkou a Záhorskou Bystricou cez Strmé vŕšky po trase:
- Žatevná - Repašského - Saratovská - Agátová - Bory Mall - Hodonínska - Bratislavská - Pri Vápenickom potoku (Strmé vŕšky) - Bratislavská - Tatranská >> - Gbelská >> - Čsl. tankistov - Záhorská Bystrica
- V úseku Žatevná - Bory Mall zastaví na všetkých zastávkach linky 123.
- V úseku Pri krematóriu - Záhorská Bystrica obslúži doterajšie zastávky linky 37.
- Žatevná - Repašského - Saratovská - Agátová - Bory Mall - Hodonínska - Bratislavská - Pri Vápenickom potoku (Strmé vŕšky) - Bratislavská - Tatranská >> - Gbelská >> - Čsl. tankistov - Záhorská Bystrica
- Linka 37 nebude zachádzať na Strmé vŕšky a teda všetky spoje pôjdu len po trase Most SNP - Záhorská Bystrica.
- Linka 58 bude mať vybrané spoje vedené pre školskú mládež po trase Technická - Mierová kolónia - Odborárska - ZŠ Odborárska. Tieto spoje nebudú obsluhovať ŽST Nové Mesto.
- Linka 202 bude premávať po zmenenej trase z Dolných honov na Hodžovo námestie:
- Čiližská - Kazanská - Popradská - Gagarinova - Prievozská - Svätoplukova - Záhradnícka - Americké námestie - Kollárovo nám. - Hodžovo námestie.
- V úseku Svätoplukova - Hodžovo nám. zastaví na všetkých zastávkach ako linky 208 a 212.
- Prestup na náhradnú linku X72 k Nemocnici sv. Michala bude možný obojsmerne na zastávke Novohradská. V smere do mesta aj na zastávke Miletičova a v smere na Dolné hony aj na zastávke Košická.
- Čiližská - Kazanská - Popradská - Gagarinova - Prievozská - Svätoplukova - Záhradnícka - Americké námestie - Kollárovo nám. - Hodžovo námestie.
- Náhradná autobusová linka X72 opäť zabezpečí dopravu k Autobusovej stanici a Nemocnici sv. Michala miesto linky 202. Pôjde po novej trase:
- Ružová dolina - Miletičova - Prievozská - Mlynské nivy - Cintorínska - Nemocnica sv. Michala - Dunajská - Mlynské nivy - Prievozská - Miletičova - Ružová dolina.
Na ceste medzi Devínom a Devínskou Novou Vsou budú pre lepšiu orientáciu návštevníkov Pieskovca premenované zastávky:
- Na hriadkach na nový názov Pri Sandbergu (linky 21 a 29)
- Sandberg na nový názov Morava II (linka 29)
- Morava na nový názov Morava I (linka 29)
Solider