Reply on: eMareq #48196:
Ja som vždy predpokladal, že linka 4 bola linka kvôli VSS. Asi aj preto po zastavení výroby vo VSS došlo na istý čas aj k zrušeniu tejto linky.Pravda je, že od Ryby na juh je vyťaženosť linky 4 pomerne nízka, preto ak by sa malo uvažovať o špičkovej linke, logicky mala prísť na rad L4. No tu je komusi tŕňom v oku linka 3 a zdôvodňuje sa to súbehom s L7. Akoby magistrátom žiadaná nová L4 (Barca - Amfiteáter) nebola na 90% súbežná linka. Ak majú po Južnej triede celodenne jazdiť iba dve linky, tak neviem akým rozumným argumentom sa dospelo k L4 a 7, obzvlášť, ak trojka obsluhuje aj 25-tisícové sídlisko. Od VSS na juh je iba priemyselná zóna, navyše tam jazdí autobusová L12 a občasná L24.
Nemá to žiadne pozitívum, ba naopak to zbytočne komplikuje MHD na NO.
Kari
A Trasa na Amfik je úplná hovädzina.
Re #48188 280: L4 jazdila v okrajových častiach dňa do Barce skoro prázdna už za minulého režimu, o tom viem zase niečo ja. V čase, kedy sa ľudia navedeli napchať do vozov pri podstatne kratších intervaloch.