Reply on: Tizo #47331:
" Ja viem elektrika je drahsia ako nafta. "
--->>> podľa čoho si to porovnal
Re #47331 Tizo: ak sa budú sťažovať len tí " 2 - 3 " cestujúci, čo nastupujú na Slovenskej, potom to bude super. Ľudia z tejto oblasti tak či tak aj teraz chodia na zastávky na Národnej triede; je to aj logické, že radšej prejdem peši 5 - 10 minút a mám spoj takmer hneď, než budem čakať možno až 60 minút na spoj, ktorý ma odvezie na NO.
jt
Re #47331 Tizo: Elektrina je drahšia ako nafta? ? No možno u nás vychádza vozokm drahšie, ale elektrická trakcia vychádza vo všeobecnosti lacnejšie, či už ide o trolejbusy, alebo električky. Drahšie sú obstarávacie náklady, ale lacnejšia je prevádzka. Navyše čím viac elektriny sa odberá, tým menej za jednotku energie musí odberateľ zaplatiť.