Reply on: Vladimír #47248:
Už to tu ktosi spomínal - zastávky Napájadlá a Mlyn po novom nemajú byť obsluhované. V schéme sú zakreslené aj s linkou 19, ktorá pokračuje po Slaneckej bez zachádzky k Mlynu.Inak, neviem kto vymyslel názov zastávky "Motorest, Krásna", ale neviem ako to chápať. Buď to malo byť "Motorest Krásna", alebo "Krásna, motorest" (po vzore "Železníky, križovatka", či "VSS, križovatka"), ale nie takto.
Veď kedysi sa tak podobne otáčala L 103 - len o pár metrov južnejšie pri ČS Slovnaft a opačným smerom.
eMareq
Mňa ako obstarávateľa autobusov by v prvom rade zaujímala ekonomika prevádzky ako hlavný parameter. Kritériom s najvyššou váhou pri posudzovaní ponúk by mala byť spotreba paliva v nejakom štandardizovanom mestskom cykle (autorizovanou skúšobňou). Po spotrebe nasleduje kúpna cena a s ňou dodávateľom garantované maximálne náklady na servis po dobu 8 rokov prevádzky. To všetko samozrejme pri dodržaní dlhej rady povinných podmienok. Prevádzkovateľ tak získa istotu, že to čo si vybral je ozaj to naj z hľadiska nákladov na 1 km. Novým významným prvkom je pritom predvídateľnosť nákladov na servis (aj keď dodávateľ nemôže pokryť náklady na opravu poškodení, ktoré on sám nemôže ovplyvniť - nehody a vandalizmus).