Reply on: pedro77 #47106:
Suhlasim s emareqom. Trolejbusy MAJU zachadzat na stanicu. A to, ze chodia pomaly, som uz iX krat spomenul, ze nie je ich problem. Trolejbusy dokazu jazdit aj rychlo, keby bolo trolejbusove vedenie od zaciatku pripravene a nainstalovane tak, ako ma byt. Ale s tou stanicou je pruser, samotne stanicne namestie (plocha) nepatri mestu Kosice. Sukromna firma, ktorej to patri, chcela s namestim nieco robit, ale doteraz sa tak nestalo. Preto sa nepristupuje ani k zatrolejovaniu namestia. Tusim by sa tomu trebalo pozriet na korienok...
5
Prezradím Ti tajomstvo. Lingov je na trase Furča - NO ZACHÁDZKA. Spolu s povinným prestupom a teraz už aj skvostnou CSS na Lingove to robí niekoľko minút zdržania navyše. Kde je prínos pre cestujúceho? MHD nie je telocvik, že pod každým drôtom všetci vyskakujú z autobusu a naskakujú do trolejbusu. Čo bude prospešné na tom, že 30-tisícové sídlisko budeme voziť povinne do nejakej diery, aby tam hromadne preskakovali z voza do voza len preto, že tam sa končia drôty? Takýto krajne extrémistický model by vyhnal z MHD aj posledné zvyšky cestujúcich.
Nekonkuruje IAD v ničom. Ani rýchlosťou (zbytočná zachádzka, zbytočná CSS), ani komfortom (povinný hromadný prestup).
Ak niečo ide urobiť jednoducho, priamo, rýchlo (viď L15), netreba to komplikovať a experimentovať.
MHD je tu pre ľudí, a nie ľudia pre drôty.
Re #47070 Dopravák: Čo Ťa vedie k myšlienke ťahať nosnú linku z Lingova cez Prešovskú do centra, keď je preukázané, že ňou nebude mať kto jazdiť (L27)? Ako to, že Tvoja nosná L30 z Exnárovej po Kalinovskú môže ísť pod drôtmi, ale linka z Exnárovej k DH-MiÚ už pod drôtmi ísť nemôže? A na základe akého spravodlivého kľúča chceš tvrdo priorizovať severný výjazd zo sídliska?
?