Zajtra začína DPMK rozsiahly dopravný prieskum
http://www.kosice.sk/article.asp?id=4987
"Zajtra, v utorok 3. marca začne Dopravný podnik mesta Košice realizovať rozsiahly dopravný prieskum. Približne 40 až 50 pracovníkov DPMK bude v priebehu utorka, stredy a štvrtka v čase od 5.00 hod. – 20.00 hod. monitorovať najfrekventovanejšie miesta a najfrekventovanejšie spoje.
„Podľa odborne spracovanej metodiky si budú naši pracovníci zapisovať údaje o naplnenosti vozidiel cestujúcimi, zaznamenajú si samozrejme údaje o vozidle a presné časy odchodov jednotlivých spojov," skonštatoval riaditeľ DPMK a. s. Košice Michal Tkáč, ktorý sa osobne zúčastní na prieskume aj zajtra 3. marca o 10.30 v lokalite pri Novej nemocnici."
http://www.kosice.sk/article.asp?id=4987
"Zajtra, v utorok 3. marca začne Dopravný podnik mesta Košice realizovať rozsiahly dopravný prieskum. Približne 40 až 50 pracovníkov DPMK bude v priebehu utorka, stredy a štvrtka v čase od 5.00 hod. – 20.00 hod. monitorovať najfrekventovanejšie miesta a najfrekventovanejšie spoje.
„Podľa odborne spracovanej metodiky si budú naši pracovníci zapisovať údaje o naplnenosti vozidiel cestujúcimi, zaznamenajú si samozrejme údaje o vozidle a presné časy odchodov jednotlivých spojov," skonštatoval riaditeľ DPMK a. s. Košice Michal Tkáč, ktorý sa osobne zúčastní na prieskume aj zajtra 3. marca o 10.30 v lokalite pri Novej nemocnici."
Vladislav 48
Musím Ťa opraviť. Myslel som to tak, že v tomto spore zastupujem všetkých nespokojných vodičov - aj tých, ktorí sa to boja nahlas povedať - bez ohľadu na ich príslušnosť.
Právomoc IP je dať aj pokutu 1 mil. Sk. Uspokojil sa s výtkou. DR kontroluje činnosť Predstavenstva, Predstavenstvo riadi manažment a každý má svoju zodpovednosť.
Akurát ten omieľaný Vojto Kacsmarik bol odvolaný z funkcie pre to čo neurobili tí nad ním a tiež tvorcovia CP. A Kuzma v tom nebol aj keď na neho mnohí kydáte. Vojto mal na starosti referát výpravy, t.j. zadelenie vodičov do práce. Jediný začal robiť zmeny a upozorňoval asi príliš hlasno na to čo spôsobuje problémy a čo treba riešiť. Rozvrh sa nedá urobiť bez služobných cestovných poriadkov, ktorý určuje pracovný čas vodiča. A on ich dostal na august 2008 30 júla a aj to nie kompletné a pri začiatku školského roku sa zmenili všetky ale doručené boli 1. septembra. A 5 - teho septembra ho odvolali za to, že nebol pripravený rozvrh ale aj za to, že prvú nedeľu sedeli na pracovisku vodiči bez práce. To že niekto iný zrušil medzi tým ich plánované služby asi nebolo dôležité.
A rád by som vedel v čom si zákon vysvetľujem zle ak mi dali za pravdu obe ministerstvá a dvakrát aj Inšpektorát práce.
Príď mi to niekedy vysvetliť.
Vlado Stankovič