Reply on: Esicko #3756:
Áno, sú to staré, myslím vyše 40-ročné koľajnice typu NP4. V parku za divadlom sa však po roku 1986 vybudovali rosiahle podzemné priestory pre kulisy divadla a pri zahĺbovaní padli aj jednokoľajné úseky trate zruba od profilu priečelia divadla po súsošie Immaculata. Tie boli po dostavaní stavby zasypané a zaliate asfaltom. Počas rekonštrukcie Hlavnej ul. v rokoch 1995-6 a plánovanej prevádzke konskej dráhy, boli chýbajúce úseky doplnené, keďže sa však koľajnica typu NP4 už nevyrábala, bola dosadená koľajnica NT3. Na prechodoch je to vidieť užšou hlavou a užším+tenším žliabkom na type NT3.
Ved ste sa kvoli rekonstrukcii tej Hlavnej zadlzili ako svine! Tak z toho aj nieco majte, sakra! Obnovit elektricku po Hlavnej!!!
KVKV
Á už je to tu !
Prečo by trolejbus s alternatívnym pohonom nebol reálny ?
Jedine preto, že keď sa raz nechce tak sa nechce. Zaujímal by ma názor kompetentných z dp.