Reply on: Sarko #2720:
Keď jazdíš bez kontroly uzavretia, tak musíš rušňovodičom dať tzv. rozkaz Op, oni musi ísť tak, aby rýchlosť vlaku pri vjazde čal súpravy na priecestie nebola vyššia ako 10 km/h. Keďže sú ale predzváňacie, uzatváracie, vyprázdňovacie a anulačné doby spočítané na traťovú rýchlosť, tak sa samozrejme stojí dlho. Pokiaľ ide o dvojkoľajku, môže sa stať, že do približovacieho úsekjy medzitým vstúpi zase vlak z opačného smeru a prejazd je stále uzatvorený aj pri správnej funkcii.Ďalší problém je, že ak je PZZ zaviazané do nefunkčného autobloku, tak pravdepodobne uzatváranie prejazdu jazdou vlaku nefunguje a závroy sa musia zatvárať už pred odchodom vlaku z opredcházajúcej stanice a otvárať až po jeho príjazde do nasledujúcej stanice.
I.
). A môžeme ísť ďalej, kto je vyznavačom firmy BUSE, príde si na svoje v Košiciach, kto zasa R&G, tak v Prešove. I keď je pravda, že Prešov je momentálne jediné mesto v SR, kde možno vzhliadnuť aj displeje BUSE, aj R&G aj EMtest.
Sarko
Ide o to, že som určité obdobie sledovaný a za moje názory sa rozširujú kadejaké polopravdy.
Preto si dovolím ku kauze "CD médiá za čelnými sklami vozidiel MHD" doložiť detailnejšie informácie. Tak, ako som uviedol v príspevku #2528, dňa 20.2.2004 som telefonicky rozprával s hlavným majstrom TD, avšak upresňujem, že som mu volal v inej záležitosti, nakoľko sa chcel so mnou stretnúť vo veci, ktorá však s MHD nemá nič spoločné. Keďže sme tu medzitým tému "CD" rozoberali a osobne sa mi aj naozaj stalo, že ma CD z 1020 nepríjemne oslepili, tak som využil príležitosť, aby som sa dotkol aj tejto témy a opýtal sa na jeho názor. Oznámil mi, že v tejto veci mal viaceré ohlasy, ale že skutočne v tomto smere nemôže nič urobiť a zasahovať vodičom do osobných vecí, pričom ak by mohol, že by to už dávno vyriešil. Údajne to však rieši nadriadené oddelenie na prevádzke cestnej dopravy. Toľko celý rozhovor. Dnes som sa na základe telefonického dohodnutia s uvedeným majstrom aj osobne stretol a prebral s ním súkromné záležitosti, ktoré opakujem, nemajú s MHD absolútne nič spoločné (kto vie, v akej oblasti pracujem, domyslí si). Samozrejme sme prebrali aj oblasť dopravy, avšak v prípade CD-čiek nepadlo jediné slovo.
Chcem tým povedať len toľko, že aj keď nezodpovedné zakladanie CD (a zvlášť lesklou plochou smerom von) neuznávam, nijako proti tomuto nebojujem a nelobujem, nemám na to čas, ani nervy. Na to sú tu v DPMK kompetentní, ktorí sú za to aj platení. Na fóre som vyslovil len súkromný názor.
"Agentúre JPP" (nebudem menovať) odporúčam, aby sa prestala venovať údajnému, mnou strávenému času za počítačom, kontrole časov pridania príspevkov, rozširovať vykonštruované vyjadrenia a starať sa o vlastný život. "Pravda" o tom, že nemám čo robiť a ponocovať, bude asi niekde inde...