Vladimir: pytal si sa na pocty vozov. Trochu som si to zaktualizoval a tu su pocty.
Celkovo su k dispozicii 3 midibusy MB, 40 solo (Karosa, SOR) a 26 klbovych autobusov (Karosa, Ikarus, TAM) a 29 + 7 trolejbusov. Este som nezaratal B952, lebo sa miesto nich nieco vyradi, neratam ani s TAM 122.
Nasadzovanie:
trolejbusy v spicke na 23 poradi (18 cez prazdniny), 12 v sedle a 9 cez vikend, plus jeden ZV pocas celej doby
midibusy v spicke vsetky, v sedle 2, cez vikend 2 na svojich linkach (31, 100) a zvysok inde (33, 56 a pod),
solo vozy v spicke 30 poradi (26 cez prazdniny), v sedle 14 a cez vikend 11, plus 2 ZV cely cas a 2 nocne,
klbove v spicke 25 (16), v sedle 9 (8) a cez vikend 8 (ak nejazdia solo).
Celkovo su k dispozicii 3 midibusy MB, 40 solo (Karosa, SOR) a 26 klbovych autobusov (Karosa, Ikarus, TAM) a 29 + 7 trolejbusov. Este som nezaratal B952, lebo sa miesto nich nieco vyradi, neratam ani s TAM 122.
Nasadzovanie:
trolejbusy v spicke na 23 poradi (18 cez prazdniny), 12 v sedle a 9 cez vikend, plus jeden ZV pocas celej doby
midibusy v spicke vsetky, v sedle 2, cez vikend 2 na svojich linkach (31, 100) a zvysok inde (33, 56 a pod),
solo vozy v spicke 30 poradi (26 cez prazdniny), v sedle 14 a cez vikend 11, plus 2 ZV cely cas a 2 nocne,
klbove v spicke 25 (16), v sedle 9 (8) a cez vikend 8 (ak nejazdia solo).
Danny
1. K vasej
bohatej diskusii okolo Karosa Renault Citybus a jeho knisania sa.
Pekne sa hompala. Sam som to zazil, ked som isiel 24-kou vecer z mesta(bolo to uz davnejsie). Ked zastavoval na zastavke, tak sa citelne nahol k obrubniku. A ked odchadzal zo zastavky, tak sa opat vratil do povodnej polohy.Ale ked som nim isiel rano na linke 80 o 7:30 tento bus bol totalne natrieskany(zo Sasovej, Karpatskej), tak sa nejako nehompalal. Mozno v tej tlacenke som to nepostrehol.
2. Vsimol som si zaujimavy udaj na jednej zrekonstruovanej malej Karose (asi BB 955 BC). Na zadnej maske ma tento bus udaj o max. rychlosti s hodnotou 90 km/h. Zaujimave, ze?!
3. Aj sa som velmi za to, aby mali linky prehladnejsiu frekvenciu odjazdov. Napr.:22-ka chodi do obeda, vecer a cez vikend v 18 min. intervaloch. Ovela lepsie by bolo, keby chodila v 20 min. intervaloch. Podobne aj 24-ka cez vikend, chodi v 26 min. intervaloch, stacilo by pre prehladnost 30 min.
A este ma rozculuje, ze od 18:35 do 19:55 z Usvitu je diera u 24-ky a nic nejde.
4. Zazil som tiez jednu sranda vec. Takto cez vikend som sa viezol v jednej 24-ke, mala zrekonstr. Karosa, a ten vodic tam vobec nemal dvere od jeho kabiny. Mal ich polozene na prvych sedackach za nim. Tak to je uz trochu privela, nemyslite?!!!
Tot vsjo, zdar novym busom!