No tak teraz som sa pozeral aj na ine trolejbusove CP. To je dost dramaticka zmena. 2 predsa chodila vzdy najplnsia. Teraz len 5x za hodinu a ten CP vyzera dost hrozne. Predtym som si nevsimol, ze ta diera je vsade. Ten CP je taky asi kvoli tomu aby to nemuseli preliepat:(. Ale preco tam teda nedaju 'w' a 'c'. Tusim ze som to tak videl niekde v Bratislave, ze na CP boli 2 stlpce pre pracovne dni - tak ako je to aj na tejto stranke.
Takisto 6 sa mi zda strasne zredukovana.
To uz svojim tarifom odradili tolko cestujucich ze take dlhe intervaly stacia?
Keby som mal platit kazdy den minimalne 2x10Sk, pripadne 4x10 ak by frajerka nebyvala v tom istom vchode, tak si asi kupim auto.
Ved to je minimalne 7000 rocne! Pre porovnanie, v Prahe (kde sa zaraba v priemere minimalne 3x viac) stoji rocna znamka do 4 litrov a plati to na vlaky aj na medzimestke linky. Pritom sa cestuje ovela dalej, ja to mam do prace 10km a to este nebyvam v uplnej prdeli. A navyse v BB som od zavedenia nastupovania prednymi dvermi jednoznacne rychlejsi na bicykli, takze MHD je len pre pripad dazda alebo snehu:(
Inak je trochu blbe, ze vsetci tykadlaci koncia na vlakovej stanici. Medzi leninom a stanicou to chodi zbytocne nahusto. Ale co s tym, ked nove droty nie su ani len vo vyhlade.
Takisto 6 sa mi zda strasne zredukovana.
To uz svojim tarifom odradili tolko cestujucich ze take dlhe intervaly stacia?
Keby som mal platit kazdy den minimalne 2x10Sk, pripadne 4x10 ak by frajerka nebyvala v tom istom vchode, tak si asi kupim auto.
Ved to je minimalne 7000 rocne! Pre porovnanie, v Prahe (kde sa zaraba v priemere minimalne 3x viac) stoji rocna znamka do 4 litrov a plati to na vlaky aj na medzimestke linky. Pritom sa cestuje ovela dalej, ja to mam do prace 10km a to este nebyvam v uplnej prdeli. A navyse v BB som od zavedenia nastupovania prednymi dvermi jednoznacne rychlejsi na bicykli, takze MHD je len pre pripad dazda alebo snehu:(
Inak je trochu blbe, ze vsetci tykadlaci koncia na vlakovej stanici. Medzi leninom a stanicou to chodi zbytocne nahusto. Ale co s tym, ked nove droty nie su ani len vo vyhlade.
Petik
Linka 1: Kremnicka-Podhaj-Radvan-Polna-Moskovska-Okruzna-Usvit-Hustak (prestup)-StrieborneNam-Karlovo-Stara Sasova (ako linka 80)- Nova Sasova (hocikde)
Linka 2: Podlavice – Nemocnica – THK – Usvit - Hustak (prestup) – Kuzmanyho (opacnym smerom po nabrezi) – Bellusova - Autobusove nadrazie (zachadzka na stanicu je zbytocna, v noci vlaky nejazdia, mozno zachadzka na Nam. Slobody), vybrane spoje pripadne dalej : – Nam. Slobody – Partizanska (CSAD)
Intervaly nejake rozumne, napr. 60min
Linka 2 stacia tie Mercedesy, linka 1 v piatok a sobotu Karosy a od 22 do 1 by to snad mohlo chodit aj kazdych 30 minut
Na Hustaku by sa mali autobusy cakat, aby sa dalo prestupit. V Prahe maju nocaky na svojej trase aj 3 zastavky, kde sa cakaju, a funguje to skvele a bez dispecerov.
To ma v Bystrici pekne sere. Do druhej ma vyhodia z “lepsich” krciem (Mnich, Kuria) a ostanu mi pajzle typu Harley, Amerikan (minule tam o poschodie vyssie bola aspon stripterka) a pod. (Vsimli ste si ze v Harley maju 4 piva a vsetky capuju z jednej pipy?) A prekvapivo je to vsetko ludoprazdne. Co vsetci cez vikend v noci robia? Hadam len nepozeraju Markizu?! Vsak ta tiez konci skoro! Alebo vladzu celu noc presukat?
To je to co neznasam na malych mestach. Ludia vstavaju skoro (otvaracia doba potravin v sobotu uz od 6 a len do 11-12), a chodia skoro spat (kina maju posledne predstavenia o 8, to ja by som len tak tak stihol z prace).
Tu chodia denne linky do pol jednej!