Reply on: Ivan3 #718:
Takže podle tebe třeba Regiosprinter 1 Vogtlandbahnu byl před rekonstrukcí (dosazení WC) tramvají, zatímco tramvaj z Krefeldu do Düsseldorfu je vlak? Hafo starých železničních vagónů ve Velké Británii, které nemají WC, jsou tramvaje?Pozemní lanové dráhy patří do lanových drah - jaký to údiv! V Karlových Varech, na Petříně, v zoologické zahradě i na Hrebienok.
Ono by stačilo nastudovat si zákon o dráhách a neplevelit tady s nesmyslnými dohady.
Ivan3
To je zvláštní, že TT-TP a ED VT jsou považovány za železnici a ne za tramvaje, protože dřív se psávalo v průvodci např. že vás od nádraží čsd do lázni sveze místní tramvaj, stejně tak se o tom psalo i dopravě z Popradu do středisek nahoru, tak jako se jezdilo dřív od nádraží Mariánské Lázně tramvají do lázeňské části. Tak je mi to divný.
Když jsem pak zjistil, že zubačka nemá wc ve vagonech, tak jsem z toho usoudil jestli to náhodou není ozubnicová tramvaj. Trošku mi to připomíná ty elektrické dráhy charakterem zaniklé slezské zemské dráhy na severovýchodní Moravě a ve Slezsku spojující zdejší města a vesnice.
Třeba pozemní lanové dráhy v Karlových Varech a Praze myslím taky patří do tramvají. Tak proto. A patří třeba lanovka na Hrebienok taky do tramvají nebo ne?