Reply on: Vladimír #235212:
Nikoho nezhadzujem, len konstatujem ze verejna doprava je neatraktivna. To ako velmi ludia chcu nosit nahubky je pekne overitelne v CR, kam som prisiel druhy den po denahubkacii a uz vtedy ich nosilo nanajvys 5% vlkov (a to som VELMI benevolentny). Dalsie dni to islo este nizsie a aj v plnej elektricke by si ludi s nahubkom spocital na jednej ruke. Sprav si vylet do Prahy, nemas to daleko.Co sa DE a CH tyka, to su krajiny kde je verejna doprava tradicne silna, cize plati co som odpisal Ramzimu. Jasne ze clovek co nema auto nim nezacne teraz cestovat zo dna na den. Hovorim o ludoch ktori alternativu maju. Btw, vo Svajciarsku nahubky nenosi skoro nikto tam kde nie su povinne - aj vo verejnej doprave autority MESIACE neuspesne apelovali, az kym ich pred cca dvomi tyzdnami neprikazali lebo apelovanie vsetci kolektivne ignorovali.
Viko
Samozrejme kvitujem, že sa konečne ide po úrovni a lepí sa to celé spoločne na jednej fólii v kontrastných farbách, nič horšie som nakoniec ani neočakával. Fajn je aj refreš dizajnu (keď prežujem to, že piktogramová sada je ako od troch autorov naraz). Na veľké piktogramy sa teším tiež, pýtal som sa na ne hneď po kúpe Solarisov.
Ale hovoril som úplne o inom. Zdá sa mi, že ukryť logá kariet do piktogramu označovača, keď vravíš že bude piktogram označovača existovať vo viacerých podobách, je strašne neprehľadné. Rozdiel nie je včas postrehnuteľný, na zastávke sa podľa neho neviem zariadiť. Účel to teda neplní a - čo vnímam ako komplikáciu - na sklade bude treba držať viac verzií fólií, než keby platbu znázorňovali dve možnosti: a) žiaden piktogram, b) jasný piktogram kariet. Úprimne, obávam sa, že to časom opäť skĺzne k Balkánu ktorý vyrezáva a skladá jednotlivé okienka z dostupných verzií.