Reply on: Marcelllooo #194377:
Ty si dal svojím hysterickým škrekotom Ftáčnikovi lekciu zo slušného správania ? ? ? ?
(Lafranconi je specificky, nakolko sa tu zmiesava "mestsky" tranzit s medzinarodnym, ktory je navyse blokovany spickov v Petrzalke).

Samozrejme, ze som nečakal a vlcik.sk som videl. Musím skonštatovať svoje znepokojenie, na druhej strane všetko do seba zapadá. Žiaľ, si potvrdením toho, e najlepšou kvalifikáciou pre post dopravného inžiniera v tomto meste je byť vodič autobusu a hranie transport tycoon (u teba Kralovsky prepravca, a.s)... Samozrejme mám rešpekt voči pracovitosti ako takej, avšak u teba sa spojili aj isté negatívne vlastnosti, ktoré spolu robia veľmi zlú kombináciu. Je to že si cezpoľní, ktorí nemá osobní záujem na kvalite riešenia a kvôli tomu, že nemá problém prebiehať z miesta na miesto nená zodpovednosť za výsledky svojej práce, lebo ak bude najhoršie odíde inde a nebude musieť znášať dôsledky svojej roboty. Ďalej je to (s tým spojená) neznalosť miestnych pomerov, ako ti naznačili z oblasti kontroly cestovného aj tu prítomní kolegovia. Pre mňa je tiež neakceptovateľné neadekvátne zneužívanie znalostí získaných pri výkone práce na magistráte (verejné zdroje!) pre svoje súkromné aktivity, hoci voči nim ako takým nič nemám.
Toto mesto nemá parkovaciu politiku. Ten dokument, ktorý bol viacnásobne predstavený nie je kvalitný a nie je ničím iným ako len fiškálnym opatrením zabezpečujúcim ďalšie zdanenie bratislavčanov. A technické zabezpečenie bolo pre mňa nepochopiteľné, teraz rozumiem, že ide o kšeft starých dobrých známych bývalých kolegov. Preto sa robí nesystémovo a aj tie priležitosti, ktoré z tohto projektu vyplývali boli dôkladne zničené. Skúsenosti z iných miest (Praha, Viedeň, Komárno) pri ktorých som bol hovoria, že sa treba sústrediť predovšetkým na zabezpečenie organizácie dopravy (jej zmenu) tak, aby zabezpečila sledované ciele (vyhradené parkovanie pre miestnych, optimálnu reguláciu parkovania, redukcia porušení predpisov o parkovaní) a až následne na platobný systém. Tu sa to postavilo na hlavu. PRvoradý je mýtny systém a keďže aj 4 veľké mestské časti chcú si uchmatnúť, tak sa k tomu pristupuje ako keď si mafiáni delia sféry vplyvu. dopravne opatrenia sa rozplynuli ako dym, nie su spolocne je to cele na nic. to ze to pojde do stratena je to najlepsie co sa mohlo stat a su aj horsie veci ako zbytocne vyhodene peniaze.
Podobné nekvality má aj NS MHD. Vymyslel si ho Kolada ako biznis pre seba a svoje DELTES. Vidím, že sa kartelu zúčastňujú aj iné subjekty. Keďže na úrovni železníc alebo metra nevedia tieto subjekty a osoby zarábať tak, ako keď je to mestský DPB ako dojná krava, sabotoval sa zmysluplný európsky projekt. A chce sa zhoršiť život desaťtisícom petržalčanov. to je v hlavnom meste európskeho štátu neprípustné. žiaľ, keďže niektorí ľudia nemajú zmysel pre sebareflexiu, musíme využiť všetky právne možnosti, vrátane súdnej žaloby.
Ike
Ja neviem o akých systémoch to síce točíš, keďže podľa mňa mosty v BA sú súčasťou jedného veľkého bratislavského systému, ktorý nemá významné a jednoznačne odlíšiteľné subsystémy, ale budiš. Len Ťa poopravím, že mestské okruhy v BA idú výlučne po diaľničných mostoch.
Nerozumiem však ako môžeš tvrdiť, že mosty v BA sú v špičke v pohode a problém je na predmostiach. Áno, primárny problém pravdepodobne vzniká na predmostiach, kde sú križovatky a teda dochádza ku kongesciám, ale sekundárne sa tento problém v podobe kolón prenáša aj na most, či sa mýlim?
Dostal si sa do vlastných pascí, sám si protirečíš a už nevieš ako svoju nenávisť k električke obhájiť. Preto tu kľučkuješ ako nejaký príživnícky politik z našich daní (to ešte zatiaľ chvalabohu a niekedy si myslím, že chvalabohu chvalabohu nie si, ale chcel by si) a vyberáš z kontextu to, čo ti vyhovuje. To podčiarkuješ tým, aký si šikovný, dokonalý a pomaly by sme sa k tebe mali modliť.
Ja ti niečo poviem: keby si bol taký šikovný, dokonalý a vďaka tebe by v BA veľa vecí fungovalo, zrejme by si bol aj populárny. To, že nie ani vo vlastnom bytovom dome (nezískaš ani 100 % súhlas pri PIATICH! ľudoch na pracovnú komisiu schôdze), asi nebude len tak, že sa všetci, čo sú s tebou v kontakte zle vyspali, ale preto, že tvoje samovychválené skutky asi také dobré a verejnoprospešné nebudú.
Električka k mestu patrí - to vedia aj Petržalčania. Pokiaľ ju nechceš, vráť sa bývať naspäť na lazy, kde nočné ticho pretína šuchotanie lesnej zveri a do mesačného svitu húka sova.