"Zavada sa neprejavila"? Oni davaju fajky, je to rychlejsie a pohodlnejsie. Zas na druhu stranu, ja sa divim, ze v tych dielnach v takych podmienkach a za taky plat niekto aj robi. A ti ktori tam naozaj robia, to su pani dielenski.
Legendárny železničiarsky zápis v "Knihe odovzdávky" či ako sa to v Modrogumove volá, nejakej gorily určite tiež poznáš:
Rušňovodič: Mašina pri rýchlostiach nad 140 km/h vibruje.
Depo: V depe sa neprejavilo. ? ? ?
No práve. Ja som si síce voz tiež mierne balkanizoval ale vždy som dielenských pekne preháňal so zápismi "Nesvieti kontrolka dobíjania zhášacích kondenzátorov" alebo "Nesvieti osvetlenie nástupného priestoru".
Bohužiaľ s tou zberbou, čo tvorí 50% dielenských v DP sa nič iné robiť nedá. Ja som si otvorené konflikty vychutnával, nebol som totiž na prácu v DPB odkázaný. Si pamätám, keď mi prišla 6229 z ÚD, tak ostávali visieť brzdové kľúče. Po niekoľkých reklamáciách s výsledkom "Závada sa neprejavila" a mojom veľkom reve sa za mnou dostavila na konečnú Cintorín Ružinov delgácia v zložení hlavný výpravca DTPT a technik DTPT. Po niekoľkých pokusoch prakticky mi predviesť, že som si závadu vymyslel (pričom sa s vozom stavali na čumák rovnako ako ja) to skončilo opätovným návratom do ÚD a pozoruhodným zápisom v knihe vozidla: "Závada sa neprejavila, výmena brzdových bubnov prevedená" ? ? ? .
No este je jeden dovod preco vodici casto nepisu zavady. Pretoze dielenski sa jednoducho na to vybodnu. Uz 2x som napisal ze voz ma piskajuce brzdy a velku volu v riadeni. Nikto s tym nic neurobil. Ale ked pojdem na vyssie miesta a budem sa stazovat, tak samozrejme - ja budem ten zly. Nerad vstupujem do otvorenych konfliktov. Nic. Dostanu vecer este poslednu sancu
Cestovné poriadky:
21, 28 ? , 128 - linka 22 tam nie je
Terèíky:
22 - nástupište
21, 28, 128
Takže linka 28 má v podstate 2 zastávky (Na hriadkach) , hoci stojí len na jednej. Linka 22 má len jednu zastávku (Na hriadkach), ale nemá tam vycapený cestovný poriadok.
"na to ako sa robis chitrim a "odbornikom"do dopravy..."
Nikdy som sa neprehlasoval za odborníka na dopravu, ani som sa nechcel robiť "chitrim". Som obyčajný zákazník tak vo Viedni, ako aj v Bratislave, alebo kdekoľvek inde. A dúfam, že nikto nepochybuje o tom, že ako zákazník môžem mať svoje vlastné skúsenosti a pocity z fungovania napríklad aj VHD, keď ju používam. Tieto skúsenosti a pocity som tu nie raz vyjadril, ale nemôžem za to, že trafené husi zagágali - je to normálne. Tak isto nemôžem povedať, že VHD v Bratislave je úplne v pohode, lebo tomu tak nie je. Nikdy som nepresadzoval žiadne riešenia z Viedne, ako jediné spásonosné, hovoril som len o tom, ako to vo Viedni funguje. Som však zvyknutý na slovenské urazenecké, ješitné a primitívne reakcie na všetko, čo sa týka slovenskej nenahraditeľnosti a nevídanej múdrosti, preto ma už vôbec neprekvapujú.
PVo