SKB: To tlacivo na nete nie je. (BTW, mohli ste mu odpovedat aj ostatni...)
Vyhladavanie spojeni nad trasami liniek je fakt trivialna vec, horsie je to pokial hladas nad konkretnymi odchodmi liniek.
Vyhladavanie spojeni nad trasami liniek je fakt trivialna vec, horsie je to pokial hladas nad konkretnymi odchodmi liniek.
Hej, to viem, ze treba stat ponize, ale ja sa stavam ponize hlavne preto, aby som mal dobry rozbeh do krizovatky, nech nemusim pod vzdusnou naslapovat, i ked viem, ze tam elektricky maju "Z", ale naco, ked netreba.
Martin Fundárek
Ccelkom zaujímavá je otázka duševného vlastníctva a autorských práv v súvislosti s cestovnými poriadkami. Aby bol cestovný poriadok či GVD či čo predmetom duševného vlastníctva a autorskoprávnej ochrany, musel by byť produktom tvorivej duševnej činnosti. Niektoré grafikony sú však skonštruované tak, že sa mi skôr zdajú ako produkty duševnej nečinnosti... To sa ale netýka len DPB.
A už úplnou perličkou je uplatňovanie autorských práv na cestovný poriadok (železničný). Cestovný poriadok informuje verejnosť o ponuke prepravných služieb. Podľa mňa môže byť každý normálny podnikateľ rád, ak jeho ponuku niekto rozširuje na vlastné náklady, a nie sa oháňať tým, že ide o duševné vlastníctvo a zásah do jeho práv. Ale to už sem asi nepatrí.