Reply on: Marcelllooo #100424:
Lenže ty zamietaš električku na úkor celého zvyšku mesta ! Petržalka Juh si svoju dopravu bude riešiť opäť sama. Po električke sa vhodným spôsobom bude môcť napojiť nielen na ňu, ale aj na regionálnu vlakovú sieť, (nehovoriac o tom, že si ten priestor môže dotiahnuť odkiaľkoľvek čokoľvek).
A ako sa tá električka robí na tvoj úkor ? Na mnohých miestach koridoru sú aj v súčasnosti a aj po postavení električky zostanú určité danosti - spôsobené najmä ramenom. Takže v miestach kde sa žiadna doprava a chodci nevyskytujú častejšie než občas je takéto oplotené vedenie po povrchu bežné a vhodné - v dobrom záujme.
Už sú hotové plány ? Som dúfal v aspoň jedno obratisko... A koľko biokoridorov vytýčili ?
Preklep 80 tych ? ... Počuj narýchlo zbúchaný. A ty si už aj odborník na architektúru ? Tá budova vadí len dospelým s imaginárnymi kamarátmi.
No a kto je tá architektonická obec ? Kde sa nikto nezamyslí nad zachovaním predstavby a zelene ? A víťazný návrh zaparkuje mhd pod stanicu a elektrièku ešte o poschodie nižšie ?
http://www.iprslovakia.sk/slovak/projekty/pdf/stanica.pdf
"Rešpektujeme názor verejnosti, ale myslíme si, že vzorka obyvateľov na verejnom prerokovaní nie je reprezentatívna a neodráža názory všetkých obyvateľov hlavného mesta, respektíve Slovenska," povedal pre TASR konateľ spoločnosti I.P.R. Slovakia Igor Ballo.
Aj toto nazývaš marketingom ?
Samozrejme, že si dal vypracovať aj anketu na vzorke 1000 respondentov, aby namazal svoje tvrdenie.
Marcelllooo
Rovnako sa tu nie jeden prispievatel hrdo hlasil k tomu, ze ako postavime elektricku na estakade pod moje okno.
A to najdolezitejsie - dnes je na vyber medzi oplotenym vykopom pre elektricku, ktory ani dopravne toho vela neriesi, je vlastne len nahradou za 95 a ani na neho mesto nema a uzemie degraduje alebo lahkym vlakom v plytkom tuneli, ktory zaplati stat a EU a aspon z casti kopiruje NS MHD a teda riesi nosne dopravne prudy a nema az take negativne vplyvy na uzemie, zp a vlastnikov. Neriesi vsetko, ale aspon nieco (na rozdiel od eliny).
Ano, pravdu mas v tom, ze predstava tvoja a aj dalsich (a aj moja) by bola idealisticka (teda nie realisticka!), realizovat to ako peknu mestsku elektricku, mozno aj v zelenom pase, tak ako je to napr. aj v tom Parizi... Zaroven je vsak evidentna aj vasa tolerantnost k tomu, ak to nebude urobene spravne.
---
Zartujes ale velmi nemiestne.
---
Do niektorych uzemi uz dnes elektricka ide - je to vsak len Racko a Trnavske myto. Nikde inde z rozvojovych uzemi elina dnes nejde a ani sa v najblizsej dobe realne neplanuje. Podciarkujem slovku realne. A kvalita dopravneho spojenia a schopnosti elektricky byt nosnym systemom tomu tiez nenahrava... Co Nivy? Co Galvaniho? Co Vajnory? Co Lamcska brana? Kto, kedy a za co to zrealizuje?