Reply on: 810zssk #84140:
Ja som v našej MHD ani raz nezažil, aby vodič niečo zahlasil do mikrofónu cestujúcim (iba raz dávno, keď tu bolo nejaké už neviem aké vozidlo na testovanie). A tiež ma zaujíma, či vôbec aspoň v niektorých vozidlách je to možné (a ak áno, tak v ktorých)...Jediné, čo občas z kabíny vodiča počuť (a niekedy doslova na celý voz - kraťas) je hlásenie z centrálneho dispečingu pre všetky vozidlá. Škoda, že sa zrejme nedá niektoré hlásenia (ako tu raz bolo tuším spomínané) diferencovať jednotlivo len pre električky, autobusy a trolejbusy. To, že by to určite nešlo pre vozidlá len na konkrétnych linkách je mi jasné.
Myslel som ze to je vylukova linka ked je tam X 
Prave si definitivne dokazal ze SI Dunco.
810zssk
K vcerajsku: Ono to logiku malo, kedze by sa tam uz aj tak nikto nenarval, problem bol ze ludia chceli vystupit... a vodic si to nemal ako zistit. Keby do mikrofonu zahlasil nieco v zmysle: "Vazeny cestujuci, v pripade ze niekto chce vystupit na Safarikovom namestie nech stlaci tlacidlo znamenie vodicovi. Dakujem." tak by to bolo OK. Btw.: maju Karosy B7xx mikrofon? Mohol by mi niekto napisat ktore vozy ho u nas maju (aj eliny a tbusy)? Dakujem