Prvá súprava (č. 425.951-1) je už v depe Poprad a prebieha skúšobná prevádzka bez cestujúcich. Od toho, ako dlho to bude trvať, bude závisieť aj kedy začne jazdiť s cestujúcimi. Všetkých 14 kusov by malo byť vyrobených (podľa pôvodných zámerov) do leta 2001. Tak na jar 2002 by mali byť všetky v prevádzke. Okrem toho ešte majú (ŽOS Vrútky?) vyrobiť motorové vozne s rovnakými skriňami, ale s rozchodom 1435 mm pre neelektrifikovanú trať Poprad-Tatry - Tatranská Lomnica (6 ks). Musím povedať, že v Brne na MSV som v prvej električke sedel a je to fakt špička.
Juro
Pre nepriatela MHD doplnim anketu - mam 28, ale nie som clenom klubu.
Mal by som vsak jednu otazku? Existuju fyzicky a su v prevadzke aj nejake Karosy B731. Osobne sa stretavam len s B732. Odlisuju sa nejak vzhladovo? Podla novin DPB by mali nejake existovat.