Reply on: SDX #77165:
? no vidíš, ani ja som o tom doteraz nevedel... a určite o tom stále nevie množstvo ľudí, čo býva v Petržalke a cestujú MHD... takže sa o tom možno teraz dozvedia... ?
aj s neho by sa to muselo vyvesovať. To by bola zložitosť.
slavius
Hlavová stanica = konečná stanica, teda taká, z ktorej vlaky už nemôžu pokračovať ďalej, len nazad do smeru, z ktorého prišli (niečo ako slepá ulica). Kedysi Filiálka takou bola (a vlasne aj stále je, len už sa nepoužíva pre osobnú dopravu). A hlavná stanica na Predmestí? To je podľa mňa viac mimo ako súčasná hlavná stanica. No uzol Predmestie+Vinohrady má lepšie napojenie na existujúce železničné smery...