Reply on: eripmav #64600:
pleties si dojmy a pojmy. mesto BA do toho nemusi dat ani jednu korunu, je to investicia ZSR.
elektrickova trat pod dunajom zrejme kvoli neschopnosti magistratu (jedno kto tam je) najblizsich 100 rokov aj tak nepojde, takze toto ta trapit nemusi

videl si vobec ako vyzera projekt filialka ?
zjavne nie.navyse ak by mesto nebolo sproste a uvedomilo si ze ozaj nema na tunel pod dunajom, tak riesi elektricku cez stary most v definitivnej variante. ako som uz pisal, aj vo viedni, ktora ju "kusok" bohatsie mesto su vedene premostenia troch liniek metra cez dunaj mostom

ohladne dvoch tunelov pre elekticku a zeleznicu. este pred par rokmi ked to bolo ozaj len vo vzdusnych zamkov ZSR viac krat chceli iniciovat SPOLOCNY postup pri budovani dvoch tunelovych rur. ale mesto na ziadne spolocne rokovanie nereflektovalo, doslova ich bojkotovalo a az po zasahu ministra sa mesto uracilo stretnut.
jedine na co sa mesto zmohlo bolo na konstatovanie, ze oni chcu svoj tunel a projekt filialka ich nezaujima.
Re #64603 Sommelier: bez urazky, ale trepes. skus si zistit detaily. nie je to hura system. ten projekt je tu uz nejaky ten piatok, akurat neboli na to $$$.
navyse sa presunie zejme aj hlavna stanica na filialku. resp vykony. bude to proste ala s-bahn.
ak neviete ako to funguje, skocte si na wien mitte a uvidite ako velmi osozny dokaze byt aj taky s-bahn.
eripmav
Vyuzitie pre BA - naozaj si neviem predstavit kto by vyuzil trasu trnavske myto - parickova - pribinova - zst petrzalka. Interval pol hodiny ci hodina☠ ? Len dostat sa na tie stanice a nastupit a kupit si listok ☠ bude trval viac nez cesta autobusom na danej trase, neviem si predstavit, ze by niekto z okolia isiel autobusom na tranvske myto, potom prestupil a cakal (pri intervale pol hodina) na vlak, potom vystupil z vlaku na zst petrzalka, ci na pribinovej a este samozrejme, ak nejde prave tam, prestupil na dalsi autobus...
Vyuzitie primestske BA - to si viem predstavit, ze by niekto z Pezinka nevystupil na Hlavnej stanici, ale keby isiel do centra, tak vystupi na Pribinovej, ci Parickovek, to podla mna prinesie uzitok.
Ale 17 miliard je trochu prilis moc, najma ak to obyvatelom BA neprinesie vobec nic. Za to moze byt cela Petrzalka, a vsetky radialy elektriciek prebudovane na rychlodrahy s mimourovnovymi krizovaniami, ci elektricka v centre zakopana aspon na najziaducejsich miestach...