Reply on: SZKV #52729:
Mas skresleny pohlad na koridorizaciu na Slovensku. Co povies na nazor, ze koridor sa bude robit iba po Zilinu, dalej by to bolo financne narocne!? Dalsi rozdiel je, ze kym u nas sa o vsetkom len "mluvi", u vas sa "dela". Za 12 rokov samostatnosti sme sa dostali z Ba az! do 81 km vzdialenych Piestan a to sa okrem teraz prestavovaneho Pezinka a uprav zhlavi v Trnave, na ziadnu stanicu ani nesahlo! Dalsi podla mna imbecilny napad je robit perony na vedlajsich a nie medzi hlavnou a vedlajsou kolajou v staniciach. Takze hlavne kolaje, na ktore sa da vchadzat tratovou rychlostou, budu bez peronov. A tak napr. v takej Trnave sa uz taky kilometer pred stanicou vlecie kazdy vlak iduci k peronu velavysokou 40-kou. U vas na hlavnu kolaj k peronu tratova rychlost, na tu vedlajsiu stihle vyhybky pre v=80 km/h. To uz ano! Co sa tyka pomalych jazd v useku Zilina - Kosice, momentalne je Turany-Kralovany na obnovovanej 2.tr.kolaji, Strba-Vychodna 1.aj 2.TK., Markusovce od roku 2003 cez (novopolozene) vyhybky v=40 km/h a este mosty na 2.TK Kysak-Kostolany 2x v=30 km/h. Ale trvale obmedzenie tratovej rychlosti cela Zilina vratane zriadovacej v=40, Vrutky osobna + tratove kolaje na nakladnu v=60, Lubochna cela stanica 60, obluk medzi Lubochna-Ruzomberok 75, esicko pod L.Marou 70, cela Strba, Poprad-T 60 km/h, Kysak pred cestovym navestidlom z dovodu jeho nedostatocnej viditelnosti 50-ka, Kosice provizorny stav 32 rokov 5 kolaji bez podchodov ako na hocakej dedinskej stanici...
Emo
Večerník, 4.11.2005:
SVITÁ NA LEPŠIE ČASY
Magistrát odklepol 200 miliónov pre MHD
Dopravný podnik pripravil pre cestujúcu verejnosť v septembri niekoľko zmien Síce viac prestupujeme, ale prepravná kapacita cez mosty v rannej a popoludňajšej špičke sa zvýšila o 13 percent, čo je za hodinu o tisíc prepravených ľudí viac. Stále sú však miesta, kde autobusy, najmä kĺbové a nízkopodlažné chýbajú.
Na minulotýždňovom zasadnutí odklepli mestskí poslanci Dopravnému podniku 200 miliónov korún na nákup nových vozidiel. Konečne! veď naposledy dopravca nakupoval autobusy pred ôsmimi rokmi. "Sú to osemročné vozidlá a mnohé z nich by už potrebovali generálnu kontrolu a opravy" povedal Bronislav weigl z DPB. V sučasnosti je každý deň premávky vypravených 350 autobusov, vň čšina z nich je však už niekoľko rokov "po záruke". Niektoré doprvaca prerobil a teraz "šliapu" na stlačený zemný plyn. "Tender na nákup nových vozidiel by sme mali vyoísať ešte v tomto roku", potvrdil nám riaditeľ DPB Ján Zachar. Približne vo februári by sa mala vybrať víťazná firma, ktorá doprvacovi dodá 22 nízkopodlažných pätnásťmetrových vozidiel. autobusy by sa mali v premávke objaviť začiatkom júla budúceho roku. "Chceme ich použiť na najviac vyťažené linky v Petržalke - vymeniť za nízkokapacitné autobusy", dodal J. Zachar. Pravda, ani nákup 22 vozidiel situáciu v MHD nevyrieši. Dopravný podnik by ich potreboval oveľa viac. ale pre začiatok je to dobré, no nie?
On je ten Zachar normálny?