Reply on: fobust #51609:
V Prase sa uz zainkorporovava do vyberoveho konania drobna nenapadna veticka, ze tramvaj, ktora vyberove konanie vyhra, nesmie sposobovat "znacne opotrebovanie tramvajovej trate", cim sa pravdepodobne müsli "nie horsie, ako maju T3/T6/KT8". Takze ktovie, ako to este bude s tymi Skodovkami.
Asi zajtra v noci, ak zasa nezabudnem
SZKV
Pokud jde o Frankfurt, tak přiznávám, že jsem myslel, že je řádově větší, ale mám obavu, jestli to není stejný případ jako Paříž- v aglomeraci cca. 8 miliónů, v administrativních hranicích ale není o moc větší než Praha. Ovšem před tím, než bych se začal bít v prsa, že když má Paříž 14 linek metra, tak proč ne Praha, je třeba si uvědomit, že v případě Paříže je to de facto pouze centrum města. A Frankfurt bude asi něco podobného- přiznávám, že nemám u sebe schéma MHD toho města, ale nepřekvapilo by mě to! A kromě toho metro ve Frankfurtu vzniklo organicky z tramvaje, jezdí tam skoro stejné vozy a okrajové nadzemní úseky metra jsou od tramvaje k nerozeznání. A něco podobného by se v Bratislavě nakonec v průběhu desetiletí vyvinout mohlo, proč ne?