Reply on: S499.1023 #51602:
Len tak na margo toho vedenie, mas nejake normy? Totiz zaujimala by ma minimalna povolena vzdialenost trakcnych stlpov, resp. nosnych lan pri klasickom vedeni s delta zavesom a detto pre retazove vedenie. Totiz dnes tam pantografy pekne precuju hore-dolu-hore-dolu....
SZKV
Pokud jde o Frankfurt, tak přiznávám, že jsem myslel, že je řádově větší, ale mám obavu, jestli to není stejný případ jako Paříž- v aglomeraci cca. 8 miliónů, v administrativních hranicích ale není o moc větší než Praha. Ovšem před tím, než bych se začal bít v prsa, že když má Paříž 14 linek metra, tak proč ne Praha, je třeba si uvědomit, že v případě Paříže je to de facto pouze centrum města. A Frankfurt bude asi něco podobného- přiznávám, že nemám u sebe schéma MHD toho města, ale nepřekvapilo by mě to! A kromě toho metro ve Frankfurtu vzniklo organicky z tramvaje, jezdí tam skoro stejné vozy a okrajové nadzemní úseky metra jsou od tramvaje k nerozeznání. A něco podobného by se v Bratislavě nakonec v průběhu desetiletí vyvinout mohlo, proč ne?