Ešte musím zareagovať ohľadom diskusie o tých študentských električenkách, ale trošku z iného pohľadu.
V júni som skončil VŠ a keďže mi skončila aj platnosť električenky, ta som si išiel kúpiť novú a poctivo som žiadal obyčajnú za 1900 Sk. Pani za okienkom sa spýtala, že či ešte nechcem štvrťročnú študentskú. Tak som zobral a ušetril 950 Sk. ☺ Na tom by ešte nebolo nič, dajme tomu, že do septembra som akože študent. Ale teraz som bol kupovať znova a či mi ešte nechceli dať mesačnú študentskú - štvrťroka po skončení školy? ? Takže takto sa DPB oberá na jednej osobe o cca. 1200 Sk. ?
V júni som skončil VŠ a keďže mi skončila aj platnosť električenky, ta som si išiel kúpiť novú a poctivo som žiadal obyčajnú za 1900 Sk. Pani za okienkom sa spýtala, že či ešte nechcem štvrťročnú študentskú. Tak som zobral a ušetril 950 Sk. ☺ Na tom by ešte nebolo nič, dajme tomu, že do septembra som akože študent. Ale teraz som bol kupovať znova a či mi ešte nechceli dať mesačnú študentskú - štvrťroka po skončení školy? ? Takže takto sa DPB oberá na jednej osobe o cca. 1200 Sk. ?

V prípade tej zľavy do 18 by nebolo treba samozrejme, ale teraz je len do 15.
Tomi
A ja som čakal tiež 9Tr 6053, tá 6207 by mi ešte tak nevadila, ale tou 6401 to fakt dorazili. ? Ešte som išiel na 9:30 na Lovinského, ale keď prišla tá 14Tr, zosmutnel som. Ale aspoň cesta stála za to. Trolejbus došiel s meškaním 2 minúty, hneď na prvej vyhýbke mu spadli zberače - 2 min. zdržanie. Pred Radvanskou zrazu zničoho nič to isté, ale bolo to vážnejšie, zrejme niečo na vedení, stáli sme 5 minút. Medzitým sa pár dôchodcov pustilo do diskusie, výsledkom čoho bola otázka na vodiča, či toto bude nová linka.wow# Pred odbočkou na Ulicu 29. augusta pre zmenu opravovali vedenie, takže sa stálo 10 minút. To už jedna babka stratila nervy a začala točiť niečo o rušení liniek a hroznej doprave. ☠ No a na ASMN nás čakal celý regiment chalanov s foťákmi - zrejme ste to boli vy z imhd. Jeden bol aj na Hodžovom námestí. V autobuse cestovali takmer celú trasu aj 2 Angličania, takže tí mali asi zážitok na celý život. ? Ale ináč fajn... ?