CP - nie su dobre a nenadväzuju na linky mhd. Vikendy nie su zabezpecene a intervaly no strasne. Konkretna linka 84 z Ovsista zacina sice od 4:30 dalsia o 5h, ale na 83 na namesti Hraniciarov nenadväzuje. A vikendy to uz mohla tahat aj cez vikendy. Kompetentni porozmyslajte nad tym. Zrusili ste spoje zredukovali dopravu tak, aby ste si nabalili svoje vlastne vacky a stale mate malo. Uz ste mohli tie intervaly dat ozaj pre ludi a nie len tak ako sa Vam zachcelo.
"S pozdravom Dzokej s Dostisky. Super s tatosom nastupime 5.9.2005 na L83. ha ha." ? ? ? ? ? ?
"S pozdravom Dzokej s Dostisky. Super s tatosom nastupime 5.9.2005 na L83. ha ha." ? ? ? ? ? ?

Peon
Dnes som išiel zrýchleným spojom SAD Bratislava do Senca, kde bol vypravený (asi je tam pravidelne) biely mikrobus so 16 miestami na sedenie. Keďže okrem AS, Bajkalskej a Zlatých pieskov už nemal ďalšiu zastávku a išiel svižne, pripadal som si ako v nejakom súkromnom mikrobuse ?
Viete niekto na ktorých linkách sú ešte nasadzované? Ja som taký ešte videl na trase Malacky - Pezinská Baba... Kedy sa asi kúpili? V iných častiach Slovenska tuším jazdia aj do nejakých malých zapadnutých dediniek, ale tu také asi nemáme...
Ja sa moc nevyznám v značkách ani v technických záležitosticha vozidiel, tak mi prosím prezraďte, aká značka a aký typ to je a koľko metrov má ten mirkobus? Také niečo (alebo ešte menšie) bude premávať na Kalváriu?
Koľko asi má SAD tých mikrobusov?
A ešte má aj nejaké (tuším Novoplany alebo Daewoo to sú?) čo jazdia na niektorých prímestských linkách, kapacitou porovnateľné s Karosami. Aké sú to busy (typ, počet metrov)? Mne sa nepáčia.
Zdá sa, že aj podľa počtu autobusov sú v SAD najobľúbenejšie Karosy. Majú také dobré ceny alebo sa tak osvedčili svojou spoľahlivosťou? Ikarus už asi nevyrába nejaké nové typy prímestských (či diaľkových) vozidiel? A čo ostatní výrobcovia?
---
INÉ (NIELEN) TECHNICKÉ INFO O SAD ...
SAD má jedinú vozovňu na Trnavskej ceste (zastávka 61-ky "Závod SAD"?
Ako sú vodiči SAD prepojený s dispečingom? Vysielačkami podobne ako vodiči DPB? Kde ich dispečing sídli?
Asi ten ich dispečing nemá nonstop prevádzku, keďže SAD zrejme nejazdí medzi cca 23.00 h a 04.00 h, že? Alebo kvôli nejakým nočným Eurolines či prípadným diaľkovým slúžia aj v noci ako DPB?
Ako to oni majú so záložnými vozidlami? Ak sa napr. voz pokazí na Zochovej chate, záložák sa pošle z Bratislavy (alebo sa radšej ani nepošle)? ?
Je bežné, že vodiči prímestských liniek nechávajú v noci vozidlá v obci, ak tam bývajú, aby skoro ráno mohli vyštartovať napr. do Bratislavy? V ktorých obciach sa to uplatňuje (najeký konkrétny príklad prosím)? Viem o Limbachu...
---
BID
Ako by mala v budúcnosti vyzerať nová integrovaná doprava? Čo myslíte, zjednotia sa aj názvy spoločných zastávok MHD s tými SAD?
A to fakt sa má v budúcnosti umožniť v SAD vrámci Bratislavy cestovať okrem električeniek aj na bežné jednorázové časové lístky od DPB, keď jeden dopravca má systém Buse a druhý Emtest??
Ak sa do BID zaradia všetky zastávky SAD v Bratislave (aj tie, ktoré nie sú spoločné s MHD ale sú v jej obvode, napr. Podunajské Biskupice cintorín - v obci), tak myslíte, že bude na SAD dostatočná kapacita? Teda či vo vozoch nebude tlačenka, keď vnútromestskí cestujúci zahltia voz na úkor tých mimomestských...
Hm, a čo myslíte, ako sa podarí BID skoordinovať jednotlivé CP vlakov a SAD s MHD? Priblížia sa prehľadnosťou k cesťákom MHD alebo aj tak zostanú vrámci BA klasické pomerne neprehľadné?
---
Dúfam, že vás moje otázky neznechutili (viem, že na mnohé asi ešte nikto nepozná odpoveď), ale to čo viete, zodpovedzte prosím. Zároveň obsah tohto príspevku môže byť dobrým námetom na ďalšiu diskusiu v Diskusnom fóre podľa mňa...