Ja by som sa este vratil k tomu rozchodu (nech poviem svoje slovo do hadky inokedy ako na Novy rok)
...je pravda, ako tu mnohi uviedli, ze firmy, ak bude zaujem, budu robit aj vozy na 1000ku, ale pokial viem, tak 1435 je daleko najpouzivanejsia (teda myslim...), teda sa odobera najviac vozov a tieto pravdepodobne budu najlacnejsie (naklady na vyvoj plati (v cene tramvaji) viac dopravnych podnikov).
Trate je, podla mna, tak ci tak nutne rekonstruovat. Kto neveri, nech ide do Brna alebo Prahy pozriet sa, ake kvalitne maju trate tam.
Posledna elektrickova trat v byvalom Ceskoslovensku (okrem BA), ktora je cisto 1000mm, sa nachadza medzi mestami Liberec a Jablonec a postupne sa rekonstruuje (zdvojkolajnenie + prechod na normalny rozchod), v Liberci uz maju 1435 alebo kombinovane a stare Jablonecke trate su zrusene. (Info: Zeleznicny magazin, tusim 11/2000.) Mimochodom, zaujimalo by ma, preco to robia, ked je 1000ka o tolko lepsia? (Myslim to vazne.)
PS1: Travicka na kolajach je fakt velmi esteticka, aspon to, co som videl v Brne niekde 2 zastavky od stanice.
PS2: Pekny Novy rok prajem vsetkym.
...je pravda, ako tu mnohi uviedli, ze firmy, ak bude zaujem, budu robit aj vozy na 1000ku, ale pokial viem, tak 1435 je daleko najpouzivanejsia (teda myslim...), teda sa odobera najviac vozov a tieto pravdepodobne budu najlacnejsie (naklady na vyvoj plati (v cene tramvaji) viac dopravnych podnikov).Trate je, podla mna, tak ci tak nutne rekonstruovat. Kto neveri, nech ide do Brna alebo Prahy pozriet sa, ake kvalitne maju trate tam.
Posledna elektrickova trat v byvalom Ceskoslovensku (okrem BA), ktora je cisto 1000mm, sa nachadza medzi mestami Liberec a Jablonec a postupne sa rekonstruuje (zdvojkolajnenie + prechod na normalny rozchod), v Liberci uz maju 1435 alebo kombinovane a stare Jablonecke trate su zrusene. (Info: Zeleznicny magazin, tusim 11/2000.) Mimochodom, zaujimalo by ma, preco to robia, ked je 1000ka o tolko lepsia? (Myslim to vazne.)
PS1: Travicka na kolajach je fakt velmi esteticka, aspon to, co som videl v Brne niekde 2 zastavky od stanice.
PS2: Pekny Novy rok prajem vsetkym.
Martin
zaměstnanců v Praze, od turistů, kterých je v Praze
velmi mnoho-hotely, restaurace atd. Jestli stát dá
na něco peníze, tak to možná bude na opravu Karlova mostu, ale na nic jiného.
d3k0:Tenhle zadek mají i krátké Renaulty z letošního roku.
Myslet si že 32 miliard je dost je blbost, víte kolik má Praha vydání:Jen 1/4 padne na stavbu metra,
další-nákup vozů metra, rekonstrukce tramvají a tram. kolejí, nákup vozů metra, stavba obchvatu,
automobilových tunelů, oprava památek, rozvoj letiště, stavba tram. trati na Barrandov atd. atd.
Hezký Nový rok na Slovensko