Reply on: QUAKEMAN #40670:
Doteraz som Ťa pokladal za jednoho z tých vzdelanejších:-(.1) Ešte si nevidel spojené dva vozy s rôznymi zberačmi?
2) Aký je rozdiel medzi A a B vozom, ak nepočítam stierače, klimatizácie a iné veci neovplyvňujúce spriahavateľnosť.
3) Zatiaľ čo TR37 je úplne moderná, takže si ju aj naďalej ponecháme, čo?
4) Zatiaľ se dá bez problémov udržiavať aj TV1 - máloktorá súčiastka v takej výzbroji je totiž custom-fitted ,že by nebola zámenná a nahraditeľná inou.
5) Modernizovať sa budú ale o výmene výzbroje pochybujem.
Okrem iného - DPB mal možnosť dostať poslednú sériu T6A5 s výzbrojou TV14 - prečo to tak neurobil?
A navyse, je to stale len sprznena T3, ziadna nova myslienka. A ked uz tu mame cela Kardaus (original) a Kotas, bolo by maximalne nevhodne primixovavat do nich este aj Bulwy na rovnakych skriniach, to by vozovy park vyzeral velmi neelegantne
Vševedko
A kto vie, ako ja mám rád Mečiara, tak vie, že toto je ťažké obvinenie.
S tými linkami je to ale trochu inak - on nechce zakázať zahraničným dopravcom jazdiť na Slovensku, on im chce zakázať vnútroštátnu prepravu. Ja sám poznám najmenej dve metódy ako túto pxxovinu obísť. A v ČR nie je situácia o nič lepšia - stačí pozorovať rev okolo Student Agency do Liberca.
Ale všetci kritici sa dopúšťajú zásadnej chyby - vpustenie nedotovaného dopravcu na súbeh s dotovanou linkou má za následok zvýšenie straty dotovanej linky, keďže mu nedotovaný vyžerie lukratívne spoje a stratové mu samozrejme nechá. Preto treba aj bezdotačnému dopravcovi stanoviť presné podmienky - minimálny počet spojov v x, 6, +, prvý a posledný spoj, interval...