Prepravný poriadok DPB - čl.14 - Základné podmienky použitia cestovného lístka - hovorí:
"Cestujúci, ktorý nemá platný cestovný lístok, je povinný si ihneď pri nástupe do vozidla označiť cestovný lístok v najbližšom označovači cestovných lístkov"
Mám to chápať tak, že ak NAJBLIŽŠÍ označovač je nefunkčný, môžem cestovať načierno, keďže tu moje povinnosti končia? ☺ ☺ ☺
"Cestujúci, ktorý nemá platný cestovný lístok, je povinný si ihneď pri nástupe do vozidla označiť cestovný lístok v najbližšom označovači cestovných lístkov"
Mám to chápať tak, že ak NAJBLIŽŠÍ označovač je nefunkčný, môžem cestovať načierno, keďže tu moje povinnosti končia? ☺ ☺ ☺

galiyosha
V podobnych pripadoch by mozno pomohla politika mesta, ktore by prikazom ulozilo podobne auta za asistencie policie nemilosrdne odtahovat. Ale to, ze policia na zle parkujucich vodicov a obzvlast vodicov blokujucich verejnu dopravu zvysoka kasle, je, bohuzial, znamy fakt...