Reply on: S499.1023 #27377:
KEby to jazdilo v intervale 30 minút v čase 5.00 - 24.00 tak by to bolo super, ale nie v 15min inetrvale medzi 6.00-8.00 a potom nič. Toto ale ZSSK, BRKS, ŽSR a im podobné pochopia veľmi ťažko.
Ono je to síce veľmi nepríjemné, ale aspoň nebolestivé.
Juro
all: z traťou BA hl.st. by sa dalo robiť všeličo, ale netreba zabúdať, že dôležitými obmedzujúcimi faktormi sú:
- tunely na hlavnej stanice, ktoré sa rekonštruujú už cca 20 rokov, sú bez troleju a cez deň je v prevádzke len jeden.
- stanica BA hl.st., ktorej peróny sú krátke a je ich málo
- stanica Lamač, kde su peróny s úrovňovým prístupom, čo pri hustej osobnej doprave prudko znižuje priepustnosť (kapacitu) celej trate.
Osobne by som doplnil zastávky pri novom Tescu a Patrónke(Kramároch), zrušil Železnú stud., zastávku v DNV( neviem si však predsaviť ako tam lezú ludia), vybudoval dlho plánovanú spojku Ahoj - Lamač a tým odklonil nákladnu dopravu z Hlavnej stanice, atď...