Reply on: galiyosha #26081:
zialbohu, taky u nas asi zatial neexistuje

a preventivne sme to iste robili aj s MAC adresami (ti museli mat radost ked mali na AP asociovanych 4och klientov s rovnakou MAC
to sa ani velmi rozumne neda odfiltrovat 
[na strechach domov v BA je mozne zachytit s rozumnym HW uz radove 100ky sieti]
) a to si tam este nezaratal poplatok co musi platit ISP za ISP gate (tiez nie je mala palka, uz za 10mbit port je to par desiatok tisic mesacne a kolko zakaznikov zmestis do 10mbit ak im chces zarucit pasmo ?
) a uz vobec sa tu nespomina to ze ISP musi akosik kupovat zahranicnu konektivitu, platit vastnych zamestnancov a pripadne aj investovat do vlastnej infrastruktury
proste flat rate adsl nema za sucasnych podmienok sancu dlhodobo ostat v sucasnej kvalite. moznosti su 3:
Aj ked som pocul, ze svojho casu mal isty slovensky ISP riesene spojenie so SIXom vylucne dvoma nesifrovanymi mikrovlnkami -- odvtedy sa necudujem vobec nicomu...

domacky vyrabane anteny ak ich spravis dobre vedia mat aj celkom slusny vykon, takze drzim palce... ale vacsia sranda je ak to mas ako PCMCIA karto v notebooku - da sa s tym chodit po terene
btw, na kamennom namesti pred starou trznicou bolo tych sieti k dispozicii takmer 10 (akurat ze steny budovy maju svoj utlm takze dnu sa to zredukovalo
)
)

z dovovov, ktore som uz spominal...
Pokial by to malo aspon urcity minimalny dosah, tak by sme sa mohli prepojit napriklad s Andym, nakolko byva 2 zastavky odo mna (Andy, co ty na to????)


Co sa tyka serveru, tak to som aj v praxi vyuzil a teraz u nas v robote bezi na serveri jedna supertajna vecicka
) linku od isteho nemenovaneho integratora systemovych rieseni aj s verejnou IP
)
) + neaky ten pomocny material... (netvrdim ze takato instalacia je vhodna vsade a za kazdych podmienok, ale pokial klient nema praxy a je vhodne situovany...


Keby bola neverejna IP na modeme, tak by mi to bolo jedno, ale na trvalom pripojeni je na mnoho veci lepsia verejna (typicky priklad - rozne P2P ako DC a pod.)


si
druha moznost je adsl za pausal - velkoobchodne podmienky sluzby ADSL su (aspon boli) zverejnene aj niekde na webe, takze si mozes polahky zratat, kolko ti ISP dovoli preniest aby na tebe este neprerobil. Z dlhodobeho hladiska by bolo neunosne dotovat kazdy mesiac takychto zakaznikov, takze skor ci neskor sa nieco zmeni...
tvoje pripomienky k MW:
1. pri dnesnych cenach HW sa da zriadit klientske pripojenie v cenach od 1500 Sk vyssie. Ak sa ti aj toto zda byt prilis vela, tak ti asi treba dat vsetko zadarmo do ruk
2. na kratkych spojoch to nie je az tak velky problem, dlhe spoje treba riesit uz dnes inac, sluzba je (zvycajne, zavisi od jednotlivych ISP) lacnejsia ako adsl (nezabudni ze na adsl si okrem poplatku pre ISP musis prihodit aj pausalny poplatok za telefonnu linku a poplatok za to ze na nej mozes vyuzivat adsl ktore platis telecomu); ked bude na adsl v danom regione ekvivalentne mnozstvo klientov s ekvivalentnou prenosovou kapacitou, tak aj tam to nepojde asi zrovna rovnako ako dnes (akurat tam to bude mat na vine agregacia). A pokial nevies co s peniazmi, mozes si spravit radiovy spoj v licencovanom pasme, tam je kvalita aj prenosove rychlosti uz naozaj zaujimave
3. to je na tebe, ku komu sa pripojis, v kazdom pripade konkurencia roznych "tiez" providerov tlaci cenu pripojenia dole
4. verejna/neverejna adresa je taktiez zalezitostou toho-ktoreho ISP, toho, kolko ma adries a neakej tej jeho obchodnej politiky. Avsak nechapem naco ti je na doma verejna adresa ? chybaju ti utoky na remotne derave sluzby windozov a nestacia ti cervy co ti pusti otlak ?