Bon-Cu: to ich chapem, ono Presov ma navyse uplne ine podmienky, ako BA, takze sa ani skusenosti z Presova do bratislavskej MHD moc prenasat nedaju. Mohli by ste si z Presova vziat priklad len v jedinom: vo frekvencii a nadvaznosti nocnych spojov. Presov ma sice vybornu MHD, ale vsetky starosti i radosti maju u nas oproti BA 20% rozsah - mame iba 20% obyvatelov z toho, co ma BA.
Linky do dedin: tu by som si radsej vzal priklad z Prahy - prazske riesenie by bolo pre Bratislavu idealne. Linky 300-vkoveho radu by premavali z mesta do okolitych obci, zabezpecovali by ich sukromni zmluvni dopravcovia (resp. SAD, resp.DPB), platil by na nich jednotny tarif, vyhlasovany DPB... proste by slo o nejake zmysluplne rozsirenie BID, pretoze BID v sucasnom jej stave je na zaplakanie. V meste by zastavovali na zastavkach MHD. Mimo mesta by sa vytvorili pasma koncentricky obkruzujuce Bratislavu. Keby sa to dobre podarilo, mohli by ste do pasiem BID zahrnut aj Trnavu :-))) - podobne, ako prazska MHD ma zo svojich piatich vonkajsich pasiem v tretom pasme Kladno
Len mi prosim vas, Bratislavcania, nepovedzte: "Snivaj dalej". Ono to mozne v BA je, len nie je chut a vola. Ludom sa proste nechce urobit nic, co priamo nemusia. Asi fakt ludia odchovani centralnym planovanim budu musiet vymriet...
Zastavme ich bratia!
Linky do dedin: tu by som si radsej vzal priklad z Prahy - prazske riesenie by bolo pre Bratislavu idealne. Linky 300-vkoveho radu by premavali z mesta do okolitych obci, zabezpecovali by ich sukromni zmluvni dopravcovia (resp. SAD, resp.DPB), platil by na nich jednotny tarif, vyhlasovany DPB... proste by slo o nejake zmysluplne rozsirenie BID, pretoze BID v sucasnom jej stave je na zaplakanie. V meste by zastavovali na zastavkach MHD. Mimo mesta by sa vytvorili pasma koncentricky obkruzujuce Bratislavu. Keby sa to dobre podarilo, mohli by ste do pasiem BID zahrnut aj Trnavu :-))) - podobne, ako prazska MHD ma zo svojich piatich vonkajsich pasiem v tretom pasme Kladno

Len mi prosim vas, Bratislavcania, nepovedzte: "Snivaj dalej". Ono to mozne v BA je, len nie je chut a vola. Ludom sa proste nechce urobit nic, co priamo nemusia. Asi fakt ludia odchovani centralnym planovanim budu musiet vymriet...
Zastavme ich bratia!
Papyr
Inac, informacny system, ktory berie do uvahy aj polohu vozidla, je na zastavke (pre elektricky) Malostranska v Prahe. Rovnako aj na novych reklamnych tabuliach v staniciach metra Muzeum A, Muzeum C, Mustek A, Florenc C sa odpocitavaju sekundy do prichodu nasledujuceho vlaku a pomerne to sedi.
V Spisskej maju CITYBUS????? No tak to je sok. To este budem musiet nejak preverit. Som si myslel, ze v Presove mame jediny... :-(((
Okrem toho, nie je zas az tak neobvykle, riesit dopravu v okolitych obciach MHD. Napriklad v Presove MHD obsluhuje mimo Presova aj 10 obci, ktore nie su sucastou Presova. Pravda, jednu z nich musi (Lubotice), pretoze na jej uzemi lezi. V Presove proste DPMP nesidli
Ale aj tak najvacsou srandou je decinska linka MHD c.15. Je to Decin-Praha. Viac info na strankach DP Decin