Reply on: hroch #24055:
Máš pravdu. Pre DPB je hlavné, že zoberie prachy. Ako peniaze treba dáko získať, ale nie takto! To by sa potom najbližšia zastávka pri DPB mohla volať "Za prachy všetko"...
Práve mám pred sebou "ODBĚRNÝ POUKAZ podniku zahraničního obchodu TUZEX v hodnotě 5 KČS (pět Kčs) který opravňuje jeho držitele uhradit kupní cenu zboží, prodávaného jménem podniku zahraničního obchodu TUZEX za devizové prostředky."
A aj tak kazdy povie, idem k Tescu a nie na Rajsku.
Sarko
Ak máš možnosť si to pozrieť na nete, tak práve som objavil túto bankovku na nete na:
http://www.cnb.cz/Obr/Image16.jpg
Inak sa to ťažko opisuje, je to okrúhle ako minca s obrubou, medzi obrubou a stredom je to perforované, s ornamentami a v strede je krátky špic, tiež s obrubou v jeho spodnej časti.